exposlanec

| bre, Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

Exposlanec Šnajdr nebude chtít finanční odškodnění za vazbu, pokud se mu stát omluví

Bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr nebude chtít po státu žádné finanční odškodnění, pokud se mu stát omluví za nezákonnou vazbu. V té strávil na začátku takzvané kauzy Nagyová 33 dní, než Nejvyšší soud jeho stíhání s odkazem na poslaneckou imunitu zastavil. Šnajdr pak stát zažaloval, soud nyní jeho případ odročil, aby se s ministerstvem spravedlnosti domluvil na podmínkách smíru.

|Eva Rajlichová, Simona Bartošová, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Wagnerová se chce kvůli výkladu imunity obrátit na Ústavní soud

Nejvyšší státní zastupitelství nejspíš zastaví stíhání exposlanců ODS. Řekl to vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Stíhání napadli advokáti bývalých zákonodárců. Z pravomoci policie a žalobců Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksu vyňal Nejvyšší soud. Verdikt překvapil senátorku a bývalou ústavní soudkyni Elišku Wagnerovou. Kvůli poslanecké a senátorské imunitě se chce obrátit na Ústavní soud.

|Eva Rajlichová, Simona Bartošová, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Nejvyšší státní zastupitelství podle Ištvana zruší stíhání exposlanců ODS

Zrušení stíhání za korupci tří bývalých poslanců za ODS Marka Šnajdra, Ivana Fuksy a Petra Tluchoře je téměř jisté. Řekl to olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Vychází z rozhodnutí Nejvyššího soudu, které říká, že exposlanci jsou kryti imunitou. Celý případ se tak vrátí do stádia prověřování.