Fakultní nemocnice Brno

|Martina Pelcová |Regiony

FN Brno spustila nový systém výběru lékařů mezi absolventy, roční adaptační program

Nový systém školení začínajících lékařů zahájila od září Fakultní nemocnice Brno. Připravila adaptační program pro vybrané absolventy lékařské fakulty. Ti dostali roční smlouvu a za tu dobu je odborníci seznámí detailně s chodem nemocnice, aktuálními trendy a jednotlivými pracovišti. Až poté se s nimi zařízení dohodne na další spolupráci a atestacích. Slibuje si tak kvalitnější zaměstnance.

|Veronika Sedláčková, kap |Regiony

Brněnská Fakultní nemocnice u sv. Anny propustí do konce roku desetinu lidí

Brněnská Fakultní nemocnice u sv. Anny propustila kvůli finančním problémům 60 zaměstnanců. Do velkých potíží se dostala už vloni, s více než miliardovým dluhem se jedná o nejzadluženější zdravotnické zařízení v zemi. Vláda pro ni odsouhlasila jednorázovou pomoc ve výši půl miliardy korun. Ani tato částka ale špatnou situaci plně neřeší. Nemocnice do konce roku propustí na tři sta lidí.

|Zuzana Plíšková |Člověk

Brněnští lékaři testují nový implantát, který má pomoci lidem s poškozenou chrupavkou

Poškození chrupavky v koleni a s ním spojená bolest i omezení pohybu potká podle lékařů alespoň jednou v životě snad každého. Nejnovější možnost léčby teď jako jedno ze tří pracovišť na světě zkouší Fakultní nemocnice v Brně. Pacientovi voperují speciální implantát složený převážně z přírodních látek. Tělísko se pak časem samo přemění v jinak neobnovitelnou chrupavku.