fanoušek

fanoušek v textech na iROZHLASU

|David Nyč, Nikola Šrámková |Zimní sporty

Dědeček Norbert. Legendární biatlonový fanoušek nosí na hlavě přes dvě kila odznáčků

Martin Fourcade, Ole Einar Björndalen, Gabriela Koukalová - to jsou jména, bez kterých si v posledních letech jen těžko dokážeme představit světový biatlon. Ale není to jen o závodnících, stejně pevné místo jako zmíněné hvězdy má v biatlonovém světě také dědeček Norbert. Legendární německý fanoušek nechybí ani na šampionátu v Hochfilzenu, a jak se zdá, i on může být pro mnohé vzorem.

|David Kalvas |Hokej

Česká Tour de France po hokejových stadionech: fanoušek Chomutova najel přes dva tisíce kilometrů

Příznivci sportovních klubů občas dělají šílené věci. Věrný fanoušek hokejistů extraligového Chomutova Lubomír Kučera si v létě udělal netradiční dovolenou. Sednul na kolo a vyrazil na stadiony všech týmů nejvyšší soutěže, aby šířil dobré jméno chomutovského klubu, který letos působí v extralize teprve počtvrté. Nadšeného fandu nezastavily ani hromy a blesky nebo fakt, že na čas přestal vidět na jedno oko.

Přijeli fotbalisti z Izraele. Sparta má problém s antisemitismem, říká ředitel Židovského muzea

|Jan Kaliba, Nikola Šrámková |Fotbal

Fotbalovou Spartu čeká večer důležitý zápas nejen v boji o postup ze skupiny Evropské ligy. V sázce je také pověst klubu a případný další trest od Evropské fotbalové unie. Radikální část sparťanského publika má v repertoáru také antisemitské pokřiky, což by mohlo být v dnešním duelu obzvlášť citlivé, jelikož soupeřem je Hapoel Beer Ševa z Izraele.

|Jan Kaliba, Nikola Šrámková |Fotbal

Boj proti rakovině před fotbalovým stadionem. Za příspěvek Joe daruje památeční fotku z místa

Je to jen továrna na peníze a sport jde stranou, tenhle povzdych zaznívá v moderní éře od mnoha fanoušků a neplatí to jen pro olympijské hry. Velmi snadné je teď trefovat se takhle třeba do fotbalové Premier League, od letošní sezony dotované nevídaně pohádkovou smlouvou o televizních právech. Ale lidi v Anglii do hlediště stále chodí a peníze díky tomuhle fotbalovému byznysu proudí nejenom do kapes hráčů, trenérů či agentů, ale i na boj proti rakovině.

|Petr Kadeřábek, Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Sportovci si na olympiádě budou fandit i navzájem. Těším se hlavně na tenis, hlásí judista Petřikov

Jen málo z českých sportovců, kteří se zúčastní olympijských her, ještě nebylo v Riu de Janieru. V posledních měsících se tam konaly testovací závody jednotlivých sportovišť a při té příležitosti si sportovci prohlédli kulturní památky brazilského města. Během olympijských her je tak bude lákat k návštěvě úplně něco jiného.

|Štěpán Pokorný, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Beachvolejbalistky Sluková a Hermannová koučovaly fanoušky. Do rolí trenérek se ale neženou

Sérii turnajů v Brazílii mají nejlepší české beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová za sebou. Teď je čeká odjezd z Prahy do Číny. V pauze před další cestou po zápasech Světové série si stihly vyzkoušet, jaké to je volejbal na písku učit. Role hlavní trenérky se ujala zkušenější olympionička Markéta Sluková.