Farage

Farage v textech na iROZHLASU

| bre, msk |Zprávy ze světa

UKIP musí po brexitu najít nové téma. Logicky s novou tváří, hodnotí analytik rezignaci Farage

„Mým cílem v politice bylo dostat Británii z Evropské unie, nyní chci zpět svůj život,“ uvedl na tiskové konferenci Nigel Farage a rezignoval na post šéfa britské protievropské Strany pro nezávislost Spojeného království (UKIP). Jeho bývalá strana po brexitu musí podle Kryštofa Kruliše, analytika Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), najít nové téma. A je podle něj logické, že ho bude hledat s novou tváří v čele.

|Filip Nerad |Zprávy ze světa

Lhář, podvodník, propagandista. Europoslanci se pustili do Farage

První zasedání Evropského parlamentu po britském referendu proběhlo velmi bouřlivě. Řada účastníků se slovně pustila do britského europoslance a vůdčí postavy stoupenců brexitu Nigela Farage. Předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) si vysloužil kritiku proevropských politiků za svá údajně nepravdivá tvrzení v kampani za vystoupení Británie z unie.

|Jiří Hošek, msk |Zprávy ze světa

Řekněte ne unii, vyzývá Brity v nové kampani Nigel Farage. Za vystoupení by se spolčil s ďáblem

Předseda strany za nezávislost Spojeného království (UKIP) Nigel Farage dnes zahájil své turné a kampaň za vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Slibuje tisíce dobrovolníků, 12 regionálních koordinátorů, směsici malých lokálních akcí s vystoupeními v obrovských arénách. Vše přenášené online. Má jít o největší euroskeptickou kampaň od referenda v roce 1975.

|Jiří Hošek |Zprávy ze světa

Euroskeptičtí populisté se v Británii těší značné podpoře. Díky kritice imigrantů

Britskou politickou scénu už několik měsíců zaměstnává debata o přistěhovalectví. Díky tomuto citlivému tématu má Strana pro nezávislost Spojeného království vedená Nigelem Faragem velkou šanci na úspěch ve volbách do Evropského parlamentu. Mohlo by to mít dalekosáhlé následky. Trvalého odlivu hlasů ve prospěch euroskeptické formace se bojí zejména vládní konzervativci.