farmářské trhy

farmářské trhy v textech na iROZHLASU

| ako |Ekonomika

Z farmářských trhů mizí stánky, zájem prodejců klesá kvůli EET

Vyrazit o víkendu na farmářské trhy a nakoupit čerstvou zeleninu nebo pečivo už možná nebude tak snadné jako dosud. Někteří prodejci kvůli zavádění elektronické evidence tržeb své stánky ruší nebo je plánují zavřít. Tržby letos musí elektronicky evidovat část prodejců, příští rok se už zapojí téměř všichni. Někteří organizátoři proto varují před možným skomíráním trhů. Podle ministerstva financí by ale EET neměla pro trhovce představovat žádné komplikace. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Jurečka chce dát farmářům na trzích výjimku z EET. Ministerstvo financí je proti

|Václav Štefan |Ekonomika

Drobní farmáři by mohli dostat výjimku z elektronické evidence tržeb. Ministerstvo zemědělství navrhuje, aby se prodejci na farmářských trzích nemuseli do nového systému zapojovat. Týkalo by se to i živnostníků, kteří si přivydělávají a jejich zisk nepřesáhne 20 procent průměrné mzdy. Resort financí se ale dlouhodobě staví proti výjimkám z EET.

|Hana Mikulincová |Regiony

O farmářské trhy se čím dál častěji zajímají kontroloři

Každý sedmý prodejce na farmářských trzích loni porušil předpisy. Čím dál častěji se proto o ně zajímají kontroloři. Hygiena, veterinární nebo potravinářská správa hlídají, aby se ve stáncích neobjevovaly prošlé výrobky, vejce bez razítek nebo maso, na které praží slunce. I my jsme se vydali do jihlavských ulic zjistit, jestli bychom si s chutí u farmářů nakoupili.

|Anna Königsmarková, kov |Regiony

Trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad čekají změny, Praha 3 chce novou smlouvu s nájemcem

Oblíbené farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad zřejmě doznají změn. Praha 3 nechce nájemci automaticky prodloužit smlouvu a požaduje její změnu – kvůli výši nájemného, ale i dalším věcem, které s provozováním trhů souvisejí. Pokud sdružení, které trhy provozuje, na nové podmínky nepřistoupí, bude žižkovská radnice trhy spravovat sama, nebo vypíše výběrové řízení na nového organizátora.