figurky

| A.Rokosová |Regiony

V kladenském Legu už vyrábí i figurky. Firma se chystá expandovat

Společnost Lego otevřela v Kladně továrnu před 13 lety. Ve strategicky položeném Středočeském kraji vybudovala největší továrnu v Evropě a Lego je na Kladensku jedním z největších zaměstnavatelů, pracuje tu 1700 lidí. Dalších 800 jich firma plánuje přijmout do roku 2015. To velmi pomůže v boji proti nezaměstnansoti, která je v okrese dlouhodobě nad 8 procenty. V továrně teď navíc vyrábí i nejdůležitější a na výrobu nejtěžší součást stavebnic - figurky.

|Veronika Sedláčková, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Figurky nacistických pohlavárů se dají koupit i v jiných zemích

V českých obchodech jsou k dostání figurky s podobou nacistických pohlavárů - Hitlera, Heydricha nebo Himmlera. Jde o věrné kopie ve velikosti panenky Barbie, a to i s výbavou, například náhradní uniformou. Podle prodejců není prodej protizákonný. Jejich zboží vyhledávají zájemci o druhou světovou válku do svých sbírek.

|Lucie Maňourová, mta, Petr Sehnoutka |Zprávy z domova

V českých obchodech lze koupit figurky nacistických pohlavárů

V několika českých obchodech pro modeláře se prodávaly figurky nacistických pohlavárů Adolfa Hitlera, Heinricha Himmlera a Reinharda Heydricha. Jde o věrné kopie ve velikosti panenky Barbie, a to i s výbavou - například náhradní uniformou. Majitelé obchodu se brání, že figurky prodávají jako součást válečné kolekce významných postav druhé světové války a že nejde o propagaci nacismu. Například v Německu by ale jejich prodej možný nebyl.