Filip Ospalý

|Jan Suchan |Ostatní sporty

Na profesionály si jen hrajeme, říká o českém triatlonu Vendula Frintová

V mnoha sportech právě vrcholí boj o olympiádu. Třeba triatlonistům zbývají poslední tři závody do uzavření žebříčků, podle kterých se budou letenky do Londýna rozdělovat. Vendula Frintová, která si o víkendu hodně polepšila pátým místem na mistrovství Evropy, aktuálně potřebuje poskočit o jedinou příčku. Ale pokud si myslíte, že má k útoku na olympijskou účast ty nejlepší možné podmínky, mýlíte se.

|Vladislav Janouškovec, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Triatlonista Švarc nabírá po zranění formu a vyhlíží olympiádu v Londýně

Ještě pět měsíců zbývá do začátku olympijských her v Londýně. Chybět by na nich neměl ani triatlonista Přemysl Švarc. Plzeňský závodník se na pár dní vrátil domů z Jihoafrické republiky, kde absolvoval mezinárodní závod ve sprint triatlonu, který byl zároveň jihoafrickým mistrovstvím. S Přemyslem Švarcem mluvil Vladislav Janouškovec.

Triatlonista Ospalý: MČR musí tentokrát odtáhnout někdo jiný

|Martin Charvát, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Elitní čeští triatlonisté a triatlonistky zkusí překonat své stávající vládce. Tím ženským je čerstvá stříbrná medailistka z mistrovství Evropy Vendula Frintová. Mezi muži kraluje už mnoho let Filip Ospalý, který má ale stejně jako každý rok na mistrovství České republiky v olympijském triatlonu zástup těžkých soupeřů. A tak pro tento rok zvolil na šampionát do Jihlavy speciální taktiku - hlavně se moc neunavit.