Jak v pondělí řekl serveru iROZHLAS.cz zástupce sdružení Dekomunizace Michal Gregorini, problém s vyvěšením banneru měla pouze Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.
Terapeutka Lenka Krutilová nevystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Krutilová měla studium psychologie uvedené na svém profilu na stránkách pražského terapeutického zařízení Aktip.
Většina z nás si výuku na vysoké škole představuje jako nudné a dlouhé hodiny v přednáškových sálech. Karlova univerzita v pondělí ale otevřela kampus, ve kterém chce s výukou spojit i koncerty, filmovými projekcemi nebo třeba únikovými hrami. Kulturní prostor má sloužit nejen studentům, ale taky umělcům, akademikům a obyvatelům města. Kampus sídlí v historických budovách v centru Prahy.
Vzpomínkovým průvodem Prahou dnes lidé uctili památku Jana Palacha. Student Filozofické fakulty UK se před 45 lety na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy na Václavském náměstí v Praze polil hořlavinou a zapálil. O několik dní později svým zraněním podlehl.
Vysokoškolský student Jan Palach se stal symbolem protestu proti československé okupaci a nesvobodě komunistického režimu. Přál si vyburcovat národ k odporu proti nesvobodě. Na Václavském náměstí v Praze se proto 16. ledna 1969 polil hořlavinou a zapálil. O tři dny později na následky popálení zemřel. 20. výročí jeho tragické smrti odstartovalo sled událostí, které nakonec vedly k pádu komunistického režimu.
Vysokoškoláci v Maďarsku jsou revolučně naladění - v Budapešti celou noc okupovali přednáškové místnosti na filozofické fakultě, a přes město pochodovali od jedné univerzity ke druhé. Zajídají se jim plány vlády na omezení vysokoškolské autonomie a svobody studentů zvlášť.
Už několik dní se na obrazovce televize Nova neobjevuje moderátor Karel Voříšek. V době svých studií na Filozofické fakultě UK se prý zapletl s komunistickou Státní bezpečností a televize ho stáhla, aby se mohl obhájit. Sedmi historikům, kteří knihu o normalizaci na fakultě vydali, se však podobný přístup nelíbí. Vadí jim, že média vybrala z více než 400stránkové knihy právě jen čtyři věty o Voříškovi a výsledkům výzkumu se prakticky nevěnovala.