Mnichovský Bayern posílí nizozemský útočník Robben

Největší letošní přestup ve fotbalové bundeslize se dovršil až po třech odehraných kolech probíhajícího ročníku. Problémy zmítaný Bayern Mnichov získal z Realu Madrid nizozemského útočníka Arjena Robbena. O odstupném obě strany mlčí.

|Petr Kadeřábek |Sport

Tomáš Hübschman získal fotbalový pohár UEFA

Šachtar Doněck - Werder Brémy 2:1 po prodloužení (1:1, 1:1). Ve finálovém utkání hraném v Istanbulu byli lepším týmem Ukrajinci, kterým pro žluté karty chyběl v sestavě český reprezentant Tomáš Hübschman. Uzemní převahu přetavili ve 25. minutě ve vedení, když si za obranu Werderu naběhl Luiz Adriano a přehodil vyběhnuvšího Wiese.

Sparta Praha prohrála s řeckým Panathinaikosem Atény 1:2

Fotbalistům pražské Sparty se velmi vzdálila účast v hlavní fázi Ligy mistrů. Letenští doma v úvodním utkání třetího předkola podlehli Panathinaikosu Atény 1:2, takže v odvetě za dva týdny na řecké půdě potřebují k postupu vyhrát a vstřelit nejméně dvě branky. Rozhodující gól dnešního zápasu dal po hodině hry hostující Simao.

Brněnští fotbalisté vybojovali pod Ještědem bod

|Pavel Petr |Sport

Fotbalisté Liberce v duelu 15. kola první ligy s Brnem dlouho prohrávali, ale v domácím prostředí dosáhli nakonec aspoň na remízu 1:1. Pod Ještědem se o obě branky postarali vicemistři světa do 20 let: Brno poslal ve 32. minutě do vedení Střeštík, za Liberec vyrovnal v 57. minutě Dohnálek.

|Jiří Hošek, Marika Táborská |Sport

Co ukázala vědecká studie o penaltách?

K zajímavým výsledkům dospěli němečtí vědci, kteří analyzovali zahrávání pokutových kopů ve fotbalové bundeslize. Vyvrátili třeba starou fotbalovou "moudrost", že by sám faulovaný hráč neměl penaltu zahrávat.