Fotbalová asociace ČR

|Mirko Vasić |Fotbal

Ligové zápasy bez hostujících fanoušků. I tak se budou řešit nepokoje na fotbalových stadionech

Fotbalová ligová asociace se snaží vylepšit bezpečnost při utkáních profesionálních soutěží. Řídící organizace první a druhé ligy se teď stala součástí nové dohody o spolupráci s policií. A čerstvý příklad z druholigového zápasu mezi Opavou a Ostravou ukazuje, že zvýšená komunikace bude v některých rizikových případech potřeba.

Odvolací soud se zastal sudího Kovaříka, Berbrovi a Damkové se nemusí omlouvat

| ČTK |Fotbal

Pražský městský soud dnes vyhověl odvolání bývalého rozhodčího Tomáše Kovaříka a zrušil rozsudek, podle nějž se měl sudí omluvit místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi a jeho manželce Dagmar Damkové za své mediální výroky. Obvodní soud bude muset provést důkazy navržené Kovaříkem, přičemž odvolací senát nařídil, aby věc dostal na starost jiný soudce. Kovařík tvrdí, že Berbr prostřednictvím Damkové neoprávněně zasahoval do chodu komise rozhodčích.

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Fotbal

Rozhodčí budou nově soudit i sebe. Nová komise jim nařídila zpracovávat sebereflexi

Zázračná kouzelná hůlka českého fotbalu, Polák Michal Listkiewicz slibuje, že z fotbalových rozhodčích bleskově udělá respektovanou profesní skupinu. Předseda nové komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky poprvé veřejně vystoupil a rovnou představil i několik novinek, které mají do tajemného světa sudích vnést světlo – jednou z nich je například hodnocení vlastních výkonů.

|Radek Šamša |Fotbal

Čechův konec, Jarolímův start? FAČR jedná o uvolnění kouče Mladé Boleslavi pro reprezentaci

Český národní tým po oficiálním ukončení reprezentační kariéry gólmana Petra Čecha čeká na rozklíčování další důležité otázky, která se týká pozice trenéra. Obsadit by ji mohl dosavadní trenér fotbalistů Mladé Boleslavi Karel Jarolím. Fotbalová asociace České republiky bude o jeho uvolnění pro reprezentaci jednat v pondělí.

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Fotbal

Číňani a česká liga v televizi: Váš nejlepší tým je Milan Kundera

Ani ne měsíc zbývá do startu nového ročníku a fotbalová liga v Česku stále nemá titulárního sponzora. Podle dřívějšího vyjádření šéfa fotbalové asociace Miroslava Pelty by jím ale měla být čínská společnost. A v plánu je i prodávat přenosy z české soutěže na čínský televizní trh. Těžko říct, jestli jsou čínští fanoušci po takovém zboží lační, i když evropský fotbal je zajímá hodně, jak je patrné i na mistrovství Evropy ve Francii.