Františkovy Lázně

|Andrea Štromajerová |Příroda

Bahenní sopky, rašeliniště. Rezervace Soos u Františkových Lázní přiláká ročně desítky tisíc lidí

Vzácné rostliny a živočichové, rašeliniště, bahenní sopky - to vše nabízí národní přírodní rezervace Soos u Františkových Lázní. Prohlídka vyschlého solného jezera každý rok přiláká desítky tisíc návštěvníků. Nabízí se jim pohled i na takzvané bahenní sopky, které bublají, syčí a výrazně zapáchají. Lidé mohou ochutnat i železité minerální prameny.

|Alena Benešová, Lucie Výborná, Nikola Bojčev |Ostatní sporty

Účastníci dvaadvacetihodinového běhu ve Františkových Lázních podpoří sdružení Joker

Ve Františkových Lázní finišuje 3. ročník běžeckého dvaadvacetihodinového happeningu. První účastníci vyběhli na trať ve středu v 16 hodin, někteří zájemci běželi i noci, samotný běh skončí ve čtvrtek ve 14 hodin. Každý kilometr, který kdokoli uběhl, odjel na in-line bruslích nebo odchodil, znamená jednu korunu na konto občanského sdružení Joker - chráněné dílny a sociální služby.

|Martin Dorazín, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Západočeské lázně se chtějí ucházet o zápis na seznam památek UNESCO

Západočeské lázně - Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně chtějí společně kandidovat na zapsání do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Přidat se chtějí i Lázně Luhačovice v Čechách, ale i další lázeňská města v celé Evropě. Dnes se do Karlových Varů sjeli na toto téma odborníci nejen z Čech, ale i Anglie a Francie, kteří dokáží posoudit, zda lázně jsou schopné a splňují parametry UNESCO.