Kanada 2:0 Česko

Frýdlant nad Ostravicí

|Andrea Brtníková |Regiony

Soud uznal, že nejúspěšnější česká stolní tenistka může být zastupitelkou v obci, kde nebydlí

Stolní tenis sehrál hlavní roli ve volební stížnosti. Krajský soud v Ostravě řešil stížnost jednoho z občanů Frýdlantu nad Ostravicí. Nelíbilo se mu, že se zastupitelkou stala nejúspěšnější česká stolní tenistka Marie Hrachová, která má papírově trvalé bydliště pouze na frýdlantské radnici. Jenže soud rozhodl, že někdejší reprezentantka má k beskydské obci tak silný vztah, že má právo být zvolena do obecního zastupitelstva.

|Kateřina Daňková |Výtvarné umění

Ve Frýdlantu vrcholí sympozium uměleckého smaltu. Díla ozdobí autobusovou zastávku

Naplno pracují v těchto dnech smaltérské pece ve Frýdlantu nad Ostravicí. Ve městě totiž vrcholí už 15. ročník Mezinárodního sympozia uměleckého smaltu, na který se pravidelně sjíždí uznávaní výtvarníci z Česka i ze zahraničí. Nepracují ovšem v žádném ateliéru. Zastihnete je přímo v provozu frýdlantské slévárny, kde pendlují od pracovních stolů k rozžhavené peci a zpátky. A někdy se u toho i pořádně zapotí.

|Kateřina Daňková |Regiony

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí soutěží dvacet přeborníků v lovení nebeských beránků

Na beskydské obloze je v posledních dnech neobvykle rušno. Nebe tam brázdí štíhlá letadla bez motoru. Letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí totiž hostí plachtařskou soutěž Adrenalin Grand Prix, kde měří síly dvacítka pilotů z Česka, Polska a Slovenska. Druhou půlku závodů jim ale komplikuje počasí a soutěžící si tak museli vybrat den volna.

|Iva Havlíčková |Regiony

Provoz vlaků ve Frýdlantě nad Ostravicí omezí modernizace stanice

Železniční stanice ve Frýdlantě nad Ostravicí letos projde modernizací. Lidé cestující za prací i tisíce turistů, kteří z nádraží vyrážejí do beskydských hor, tak musejí počítat s dočasnými změnami jízdních řádů i dalšími komplikacemi. Stavební práce totiž stanici načas i zcela uzavřou. Opravy už začaly, největší nápor ale přijde během prázdninových měsíců.