funkce

funkce v textech na iROZHLASU

|Václav Štefan |Zprávy z domova

Je to nesmysl, který by oslabil ČSSD. Sobotka odmítá oddělit funkci premiéra a předsedy strany

S nápadem na rozdělení funkce předsedy vlády a šéfa sociálních demokratů přišel jihočeský hejtman Jiří Zimola. Časopisu Týden řekl, že oddělit tyto funkce je jediné řešení, které může fungovat. To ale odmítá řada vlivných sociálních demokratů včetně premiéra Bohuslava Sobotky, který to uvedl ve vyjádření pro Český rozhlas. Strana se v poslední době potýká s odlivem voličů a zvažuje, jakým směrem se vydá pro příští sněmovní volby.

Kárný senát NSS zbavil funkce zlínského soudce Jana Bobka

| ČTK |Zprávy z domova

Kárný senát Nejvyššího správního soudu dnes zbavil soudcovské funkce Jana Bobka z Okresního soudu ve Zlíně. Důvodem byly průtahy při vyhotovování a odeslání 32 vyhlášených rozsudků, a to v období od listopadu 2015 do března 2016. Bobek se hájil zdravotními obtížemi, jež ho v té době provázely. Před kárným senátem stál ze stejného důvodu už loni, soud mu tehdy snížil plat o čtvrtinu na devět měsíců.

| ČTK, Marie Horňáková |Zprávy z domova

Ředitel BIS Jiří Lang po 11 letech ve funkci skončí. Premiéra to překvapilo

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang v polovině listopadu ve funkci po 11 letech skončí. Na svém webu to píše týdeník Respekt. Podle jeho informací už odchod projednala Bezpečnostní rada státu. Ještě předtím by měl být Lang povýšen do druhé generálské hodnosti. Zatím není jasné, kdo ho v čele BIS nahradí.

|Markéta Chaloupská, Janek Kroupa |Zprávy z domova

Odvolaný soudce Čonka chce funkci zpět. Přišel o ni kvůli manipulaci se spisy

Soudce obvodního soudu pro Prahu 6 Roman Čonka byl před dvěma týdny zbaven taláru. Do své funkce se chce vrátit - podá ústavní stížnost nebo návrh na obnovu řízení. Čonka podle verdiktu manipuloval se spisy a protahoval trestní řízení v 78 případech. Minulý týden na to upozornila MF Dnes. Případem se však reportéři ČRo zabývají už od konce minulého roku. Přišli na konkrétní pochybení, kvůli kterým mimo jiné Nejvyšší soud zbavil Čonku funkce.