funkcionáři

|David Koubek |LOH 2016 Rio de Janeiro

Zemřel bývalý předseda FIFA Havelange. Bylo mu 100 let

V Riu de Janeiru zemřel bývalý dlouholetý šéf FIFA a člen Mezinárodního olympijského výboru Joao Havelange. Bylo mu 100 let. Mezinárodní olympijský výbor souhlasil, že brazilské vlajky v olympijských areálech dnes budou na půl žerdi, ale uvedl, že nebude polemizovat o jeho odkazu, poskvrněném korupčními kauzami.

|Jaroslav Skalický |Historie

Před 25 lety KSČ vyloučila Husáka a další funkcionáře. Pověst si tím nevylepšila

V prvních svobodných volbách po pádu totalitního režimu chtěla uspět i komunistická strana. V jejím čele stál tehdy bývalý premiér Ladislav Adamec. Komunisté chtěli vylepšit svou pověst tím, že ze svých řad vyloučili členy, kteří byli nejvíce spjati s érou normalizace. Stalo se to na uzavřeném zasedání ústředního výboru strany před 25 lety, 18. února 1990.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Rezkův pád obraz Česka nepoškodil, tvrdí funkcionáři

Jednou jsou rozhádaní, podruhé jednotní, ale ani v jednom případě tím nedělají českému fotbalu zrovna dobrou reklamu. Řeč je o mužích, kteří po odchodu Ivana Haška vládnou fotbalové asociaci. Její výkonný výbor se rozhádal kvůli pondělnímu odvolání ligové komise rozhodčích. Tón místopředsedů Jindřicha Rajchla a Dušana Svobody, tedy zastánce a odpůrce tohoto kroku, byl hodně konfrontační. Když ale přišla řeč na téma reprezentace, oba kohouti spojili síly. Vytáhli totiž společně do boje proti hanobitelům hry národního týmu a stylu, kterým došel k remíze ve Skotsku.