V roce 2018 se v Paříži nově obsazovalo šestnáct pracovních míst ve vedoucích pozicích, ženy je získaly v jedenácti případech, což představuje 69 procent jmenovaných.
Evropský institut pro rovnost žen a mužů zkoumá každoročně takové věci, jako je práce, zdraví, čas, finance, znalosti nebo moc. A většinu z nich Česko zvládá podprůměrně.
Debata o platových podmínkách v BBC vypukla loni v létě po zveřejnění seznamu pracovníků, kteří berou přes 150 tisíc liber ročně, tj. asi 4,4 milionu korun. Dvě třetiny jmen totiž tvořili muži.
Lékařská univerzita v japonském Tokiu systematicky snižovala uchazečkám o studium počty bodů při přijímacích zkouškách. Chtěla jim znemožnit přijetí, a posílila tak zastoupení mužů v řadách lékařů.
Zveřejnění platů nejlépe honorovaných postav britské BBC rozpoutalo zuřivou diskusi. Řeší se hlavně nerovnováha v odměňování mužů a žen. Některé moderátorky společnosti dokonce hrozí žalobami.
Britská vláda chce zatlačit na firmy ve snaze zmenšit rozdíly v odměňování mužů a žen, v čemž je Spojené království 6. nejhorší zemí v EU. Britské ženy si v průměru vydělají 80 procent platu mužských protějšků.