Gerard Piqué

|Jan Suchan, Radek Šamša |Fotbal

Guardiola se vrací na Nou Camp. Díky němu vnímáme fotbal jinak, chválí Piqué bývalého kouče

Barcelona a Pep Guardiola, to bývala nerozlučná dvojka, která spolu fungovala dlouhá léta. Pětačtyřicetiletý Španěl s katalánským klubem sbíral úspěchy coby hráč a později i jako kouč, dohromady se na Nou Campu radoval z třiceti trofejí. Ve středu se ale Barceloně podruhé během posledních tří sezon postaví jako její soupeř. Povede tam anglický Manchester City, kde působí od léta.

|Radek Šamša |Fotbal

Piqué po kontroverzním odstřižení rukávů dresu Španělska oznámil konec v reprezentaci

Gerard Piqué už nebude hájit barvy španělského národního týmu. Rozloučí se s ním po příštím světovém šampionátu, který se bude hrát za dva roky v Rusku. Fotbalový obránce Barcelony se tak rozhodl po kontroverzi v Albánii, kde při nedělním vítězství 2:0 v kvalifikaci o postup právě na mistrovství světa 2018 oblékl dres s odstřiženými rukávy. Fanoušci za tím vidí politické důvody.

|Michal Jurman |Fotbal

Barcelona chce v Lize mistrů vrátit Bayernu ´fotbalový hurikán´ z Mnichova

Na překonávání lidských možností stojí většina sportovních výkonů, které lákají pozornost fanoušků. Těch, kteří budou s napětím sledovat dnešní semifinálovou odvetu Ligy mistrů mezi Barcelonou a mnichovským Bayerem, bude nepočítaně a to i proto, že před týmem z Katalánska stojí právě jedna taková sportovní výzva doslova historických rozměrů. Dohánět bude muset totiž čtyřgólový náskok soupeře z úvodního zápasu a to se zatím žádnému klubu v Lize mistrů nepovedlo.