Grand Restaurant

Grand Restaurant v textech na iROZHLASU

|Pavla Dluhoschová, Lucie Maňourová |Zprávy z domova

Měsíční Grand restaurant festival začne v jídelním vozu Pendolina

Ode dneška můžete po celý měsíc ochutnávat lahůdky v luxusních českých restauracích za dostupné ceny – začíná populární Grand restaurant festival. Do jeho třetího ročníku se zapojilo 63 podniků ve 20 městech po celé zemi. Festival zahajuje gastronomickým výletem pendolina, neboli „mňam vlaku“, z Prahy do Olomouce.

|Eva Presová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Letošní Grand Restaurant Festivalu láká na dobré jídlo i turisty

O víkendu začíná další už třetí ročník akce, kterou bychom mohli označit za velkolepý svátek gurmánů, a to i těch ‚svátečních‘. Do Grand Restaurant Festivalu se letos zapojilo přes šedesát podniků ve dvacítce měst. Cílem projektu Pavla Maurera, vydavatele žebříčku nejkvalitnějších restaurací, je umožnit i ‚běžným smrtelníkům‘, aby za přijatelné ceny ochutnali, jak vaří špička tuzemské gastronomie.

|Pavla Dluhoschová, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Vybrané lahůdky v prvotřídních restauracích nabídne Grand restaurant festival

Vepřovou panenku v houbové krustě, bílá husí játra na opilých jablíčkách s calvadosem nebo třeba nadýchané ořechové noky v ostružinové omáčce. Tyto a desítky dalších lahůdek budou servírovat špičkoví šéfkuchaři na Grand restaurant festivalu. Jeho třetí ročník začne v neděli a potrvá do 15. února. Zapojí se do něj 63 restaurací ve 20 městech po celé republice.