Thunbergová uvádí každou z podkapitol vlastním textem alarmujícího charakteru. Upozorňuje na nečinnost politiků tváří v tvář vědecky podloženým prognózám vývoje. „Buďte na obtíž, buďte otravní,“ radí.
Rumunský soud oznámil, že vyhověl žádosti policie o uvalení třicetidenní vazby na Tatea. Ten se k obviněním zatím přímo nevyjádřil, při slyšení trval na právu mlčet.
Aktivisté chtějí, aby soud uznal, že švédský stát porušuje lidská práva svých občanů klimatickou politikou. „Švédsko selhává ve své odpovědnosti a porušuje zákon,“ tvrdí iniciativa.
Klimatická aktivistka Thunbergová se na křtu své knihy vyjádřila k politickým tématům. Podle ní je kapitalistický Západ postaven na kolonialismu, imperialismu a vykořisťování lidí i planety.
Proměna osamělé demonstrantky v aktivistku, kterou celý svět sleduje, jak vyčítá šéfům mezinárodních organizací nečinnost, se obzvlášť ve dvouhodinové filmové stopáži zdá být nepříjemně rychlá.
Společnost PostNord známky s Thunbergovou začne prodávat ve čtvrtek. Je na nich zobrazená ve své známé žluté pláštěnce, jak se na pobřeží dívá na hejno ptáků.
Je ironií osudu, že co se nedaří ekologické aktivistce Gretě Thunbergové, zvládá v těchto dnech z minuty na minutu pandemie, která se z Číny šíří po planetě..
Ekologickou aktivistku nominovali na Nobelovu cenu za mír již loni, byla považována za favoritku, nicméně ocenění nakonec získal etiopský premiér Abiy Ahmed.
Málokterému člověku se stane, že ho k přednesení poselství vyzve sám generální tajemník OSN. A ještě při zvláštní příležitosti, před začátkem hlavního výročního zasedání světové organizace.
Thunbergová v sobotu napsala, že domorodci z kmene Guajajara jsou vražděni kvůli tomu, že chrání amazonský prales. Reagoval na ni brazilský prezident Bolsonaro, který ji označil za spratka.
Klimatická aktivistka Greta Thunbergová si v prosinci na jeden den vyzkouší, jaké to je být šéfeditorkou ranního pořadu Today na britské rozhlasové stanici BBC Radio 4. V sobotu o tom informovala BBC.
Aktivistka zakončuje téměř tříměsíční pobyt v Severní Americe, jehož pomyslným vrcholem byl v září její plamenný projev na půdě v OSN. Zúčastnila se i ekologických kampaní v Kalifornii či Coloradu.
„Je potřeba zavřít uhelné doly, protože vypouštějí emise do atmosféry. Obnovitelné zdroje už vytvářejí mnohem více pracovních míst než zdroje fosilní,“ říká Mc Kibben.
Nelíbí se mu, kam nás vedou současné autority. I proto ho rozčílilo dění po úmrtí Karla Gotta. Psychiatr Radkin Honzák má za to, že naše demokracie stále čeká na naplnění.
Současné vědecké závěry bývají často nesrozumitelné, matoucí a vždy se najde někdo, kdo je taky hned zpochybňuje. Hostem Interview Plus byl sociolog Stanislav Biler.
Jaroslav Matýs čelil v poslední době čelil kritice kvůli svému rozhovoru o ekologické aktivistce Gretě Thunbergové. Za jeho výroky ho kritizovali lidé s poruchami autistického spektra a rodiče dětí.
Aby bylo Česko uhlíkově neutrální zemí, na silnicích by například podle Richarda Brabce nesmělo být jediné auto na benzin, naftu, ale ani na CNC a další plyny, které mají nemalou uhlíkovou stopu.