Guam, ostrov v Tichomoří patřící pod správu Spojených států, pocítil supertajfun Mawar. Silný vítr o síle hurikánu čtvrté kategorie přivedl na ostrov lijáky a vysoké vlny.
Muži vyrazili 30. července z atolu Pulawat, brzy se ale ztratili a došlo jim palivo. Trosečníky našlo na 190 kilometrů vzdáleném ostrově Pikelot australské námořnictvo.
Počet nakažených na lodi předtím, než námořnictvo na konci dubna zakázalo zveřejňovat tyto informace, dosáhl 1102 námořníků. Jeden člen posádky nemoci covid-19 podlehl.
Námořníka minulý týden ve čtvrtek přesunuli na jednotku intenzivní péče nemocnice amerického námořnictva na Guamu. Pozitivně testován byl 30. března a poté byl izolován, uvedlo námořnictvo.
Kapitán doporučil nadřízeným poslat do karantény většinu posádky letadlové lodi USS Theodore Roosevelt, která kotví na Guamu. Esper ale v úterý řekl, že zatím není příhodná doba na evakuaci posádky.
Tento červenec sestoupí vědci i cestovatelé téměř 11 kilometrů pod hladinu oceánu do prohlubně Challenger. Na nejnižším bodu Země bylo zatím méně lidí než na Měsíci.
Zanedlouho bude mít severokorejská armáda údajně hotový plán na odpálení raket do moře u ostrova Guam. Proč si vybrala ostrov, jehož vlajka s oceánem, lodí a palmou připomíná dovolenkovou destinaci?