Hapoel Kirjat Šmona

Soupeř Sparty Kirjat Šmona je uměle vytvořený klub bez fanoušků

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Fotbal

Fotbalisté Plzně a Sparty si zopakují dva týdny staré souboje proti izraelským soupeřům v Evropské lize. Viktorii čeká ve Štruncových sadech duel s Hapoelem Tel Aviv, Sparta se v Haifě utká s Kirjatem Šmona. Téměř padesát let starý stadion v Haifě ale bude svědkem trochu smutného fotbalového příběhu o tom, že ani velké peníze nemusí automaticky znamenat vyprodané hlediště a nezapomenutelnou sportovní atmosféru. O tu se totiž večer budou starat pouze dvě tisícovky nejvěrnějších.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Fotbal

Taktika fotbalové Sparty v Izraeli závisí na počtu ‚bojeschopných‘

Ani ta sebelepší taktika nepomůže fotbalovému kouči k úspěchu, pokud nemá k dispozici hráče, kteří by ji plnili. Své o tom ví i trenér Sparty Vítězslav Lavička, kterému se před odvetným zápasem Evropské ligy proti Kirjatu Šmona také některých ‚bojeschopných‘ nedostává. Komplikace je to o to větší, že už v Izraeli by dost možná mohli letenští slavit postup do jarní fáze evropských pohárů.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Fotbalistům Sparty pomohly v EL k vítězství hvězdy Borussie a Realu

‚Vletíme na ně,‘ dodávají si fotbalisté obvykle před zápasem odhodlání zaskočit soupeře hned v prvních minutách. Často to ale s tímhle výrokem dopadá jako s předvolebními sliby politiků. Zůstane jen líbivým heslem a realita je mnohem šedivější. Také hráči Sparty si před zápasem Evropské ligy proti Hapoelu Kirjat Šmona tradiční formulku pověděli. A vyhráli 3:1 i díky tomu, že tentokrát se jim povedlo uvést zmíněná slova do praxe. Až tím sami sebe zaskočili a museli brzdit.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Fotbal

Čekal jsem od Hapoelu víc vůle po vítězství, diví se sparťan Švejdík

Český fotbal versus ten izraelský 2:0. Své zápasy proti týmům ze Svaté země zvládli v Evropské lize sparťané i Plzeň. Ta vyhrála v Tel Avivu nad tamním Hapoelem 2:1, Pražané doma porazili Hapoel Kirjat Šmona 3:1. Oba čeští pohároví zástupci tak nakročili k postupu ze skupiny, slavit ho za určitých okolností můžou už po příštích utkáních, ve kterých znovu vyzvou stejné soupeře.