Harrachov

|Andrea Kubová, Ondřej Látal |Zprávy z domova

Babišovi se nelíbí přímý prodej státních pozemků v Harrachově. Chce ho zrušit a vypsat výběrové řízení

Majetkový úřad by měl podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) zrušit přímý prodej státních pozemků v lyžařském areálu v Harrachově. Podle něj by mělo proběhnout řádné výběrové řízení, informovalo ministerstvo financí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jeho rozhodnutí vítá.

|Vojtěch Man, Filip Harzer |Zprávy ze světa

Olympijské hry v Krkonoších? Poláci píšou o kandidatuře s Čechy, ti o ničem nevědí

Dvě krkonošská města na polské straně hor se rozhodla usilovat o pořádání zimních olympijských her v roce 2030, informoval o tom polský deník Przegląd Sportowy. Spolupořádat je přitom chtějí s Českou republikou. Olympijská pochodeň má vzplanout ve Vratislavi a zhasnout v Praze. V Čechách by se mimo jiné měl hrát lední hokej. O ambiciózním projektu se začalo mluvit loni, ale Český olympijský výbor i dotčená města odmítají, že by probíhala jednání.

|Igor Maňour, Ivana Bernáthová, Michal Malý, Kateřina Kohoutová, Šárka Škapiková, Věra Hájková |Regiony

Sníh a silný vítr komplikují dopravu, na horách napadlo až čtvrt metru

Na horách na severu České republiky dál vytrvale sněží. Během dopoledne někde napadlo až čtvrt metru nového sněhu. Padá hlavně v Jizerských horách, v Krkonoších, v Jeseníkách a také v Beskydech. Protože fouká čerstvý vítr, tvoří se sněhové jazyky. Problémy tak mají hlavně řidiči. Policie ráno kvůli sněhu dokonce na půl hodiny úplně uzavřela hraniční přechod Harrachov v Krkonoších.