Harry Potter

Jako v jiném vesmíru. Do Prahy se sjeli poníci, stormtroopeři i čarodějové z Bradavic

|Dominika Píhová |Zprávy z domova

UVNITŘ FOTO. Vášniví fanoušci sci-fi, fantasy, komiksů nebo třeba počítačových her obsadili na čtyři dny pražskou Modrou školu. Během jednoho z největších českých festivalů popkultury na ně čekaly tematické přednášky, hrací místnosti, turnaje v deskových hrách i kostýmová show, v rámci níž se lidé doslova převtělili do oblíbených postav. „Jsou tu lidi, kterým je 50, 60 nebo 70, ale i lidi, kterým je 15 nebo 20. Objevují se tu i různé sociální skupiny. Společný jim je akorát zájem o fantazii,“ popsal ředitel PragoFFest Václav Pravda. Pravověrných fanoušků ale podle něj ubývá a s tím i počet těch, kteří na festival přichází.

| kov, Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Představitelka Hermiony promluvila v OSN o rovnosti pohlaví. Sklidila ovace

Být feministka neznamená nenávidět muže. Na půdě Organizace spojených národů to prohlásila britská herečka a modelka Emma Watsonová, která se letos v červenci stala ambasadorkou dobré vůle Organizace spojených národů. Watsonová, jež se v dětství proslavila rolí Hermiony ve filmech o čarodějnickém učňovi Harrym Potterovi, za svůj projev v centrále OSN sklidila ovace ve stoje.

|Ľubica Zlochová, Alina Holušová |nepouzivat - Kultura

Zůstala nohami na zemi, říká o Rowlingové majitel kavárny, kde se narodil Harry Potter

Příběhy mladého čaroděje Harryho Pottera a jeho kamarádů z kouzelnické školy fascinují miliony čtenářů a diváků celého světa už řadu let. Joanne Rowlingová je začala psát v polovině 90. let v jedné z edinburghských kaváren jako její obyčejná zákaznice sedávající v kuřácké sekci s výhledem na Edinburský hrad.