„Od půlnoci do půl deváté dnešního dne máme 1385 událostí. Celkem bylo nasazeno řádově 5500 jednotek z celkového počtu v České republice, kterých máme 6500,“ řekl Vlček pro Radiožurnál.
Uchazeč musí být fyzicky zdatný a zdravotně i psychologicky způsobilý. „Dá se říct, že na tom spousta uchazečů jaksi ztrácí. Do finálního výběru nám projde nějakých 10 až 20 procent,“ říká šéf hasičů.
Za posledních deset let se výroba malých aut snížila o třetinu, píšou Lidové noviny. Deník Právo upozorňuje, že hasiči potřebují hlavně vrtulníky. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Kupka požádal Úřad pro civilní letectví o předložení nezbytných informací v případu soukromého pilota, který dostal za hašení požáru v Hřensku bez potřebných dokumentů pokutu sto tisíc.
Během noci se nikdo ze zasahujících nezranil. Zásah ale hasičům komplikují vysoké teploty. Záchranáři se musí častěji střídat, proto jich je v Českém Švýcarsku dál zhruba 1000.
Švédský hasič Erik Flink popisuje, jak funguje spolupráce mezi evropskými hasiči a jaké technologie se používají při boji s lesními požáry. Třeba letadla, která unesou trojnásobek vody co vrtulník.
Hasičský sbor aktuálně hledá asi tři sta lidí. V minulém roce jej opustilo přes 500 příslušníků. Vysoké odchody podle ředitel hasičů Vladimíra Vlčka souvisí s koronavirem a věkovým složením sboru.
Novela stavebního zákona ve své nynější podobě počítá s tím, že na protipožární bezpečnost nebudou dohlížet hasiči, ale jednotný stavební úřad, který má teprve vzniknout.
Smyslem kampaně je upozornit řidiče, že i jediné špatně zaparkované auto může znamenat několik zbytečně zmařených životů, stojí v tiskové zprávě hasičského sboru Středočeského kraje.
V Praze 23. března roku 1853 sbor obecních starších rozhodl o zřízení sboru pro čištění ulic a požární ochranu. Základem budoucího hasičstva se stali tzv. městští počišťovači. Dokazují to nalezené listiny v Archivu hlavního města Prahy, prozrazující vznik hasičského sboru.
Hasiči z Pardubicka pomáhali nejenom u požárů, ale do jejich kompetence spadalo například i vyproštění z výtahu nebo nouzové otevření bytu. Jejich asistence bývá i běžnou součástí pomoci při dopravních nehodách.
Holé ruce v prázdné zbrojnici. To jediné zůstalo dobrovolným hasičům z bohumínské části Kopytov. Radnice jim odvezla všechny stroje, které potřebují při povodních. Osada přitom leží na soutoku Odry a Olše, kde se voda vylévá z břehů.