Na 300 lidí, převážně Nizozemců, před deseti lety zahynulo při sestřelení malajsijského letounu nad Ukrajinou. Boeing MH17 se v roce 2014 zřítil na území ovládané proruskými separatisty.
V ruské Ivanovské oblasti se zřítilo vojenské letadlo, informovala o tom agentura TASS. Zatím není jasné, jestli někdo přežil, oblastní správa je připravena nabídnout pomoc rodinám obětí.
Zdroj agentury AP řekl, že verze o výbuchu je v souladu s „dlouhodobými snahami ruského prezidenta umlčet své kritiky“. Zdroje Reuters zdůraznily, že jde o předběžnou informaci, která se prověřuje.
Informaci přinesla agentura TASS s odvoláním na úřady. Zemřelo všech sedm cestujících a tři členové posádky, příčina pádu letadla je předmětem vyšetřování.
Mluvčí letecké společnosti oznámil, že v letadle bylo 15 cizinců: pět Indů, čtyři Rusové, dva Jihokorejci a po jednom člověku z Irska, Austrálie, Francie a Argentiny.
Server Hindustan Times napsal, že stroj se zřítil na přistávací dráhu letiště ve městě Pokhara. Na záběrech ze sociálních sítí jsou vidět plameny stoupající z trosek.
Ruská agrese Ukrajiny je „bestiální a nezákonná“, odhlasovali poslanci. Zablokování ukrajinských přístavů a znemožnění vývozu ukrajinského obilí označuje usnesení za pirátství.
Nehoda se stala po 14. hodině, příčinu pádu ultralightu vyšetřuje policie ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN).
Bombardér Su-34 se podle předběžných poznatků zřítil v pondělí večer při cvičném letu kvůli požáru motoru během vzletu. Podle úřadů se letoun zřítil na vícepodlažní dům, ale nevybuchl.
Šest let starý Boeing 737-800 havaroval v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si v pondělí. Čínské úřady potvrdily, že všech 123 cestujících a devět členů posádky zemřelo.
Na videu pořízeném kamerou umístěnou na uniformě jednoho ze zasahujících policistů je vidět, že se několik strážců zákona snaží muže se zakrvavenou hlavou dostat z kabiny.
Šest československých letců mělo bombardovat zbrojovku v německém Essenu. Byli však sestřelení německým stíhačem Luftwaffe na severu Nizozemska. Jejich bomby se nikdy nenašly.
„Z prvotních informací vyplývá, že stroj nenabral potřebnou výšku a částí letadla zavadil zřejmě o porost za startovací dráhou,“ popsala policejní mluvčí Bělunková. Havárie se bude dál vyšetřovat.
Letoun, na jehož palubě podle této agentury cestovalo 19 osob, se zřítil nedaleko letiště Tanaj. Příčinou havárie byla porucha jednoho z motorů, uvedla Ria Novosti.
„Letadlo bylo vyhodnoceno jako cíl kvůli omylu operátora protivzdušné obrany a byly na něj vypáleny dvě střely,“ stojí v konečné zprávě zveřejněné na webové stránce agentury civilního letectví.
Jediným přeživším je student třetího ročníku charkovské Univerzity ukrajinských vzdušných sil. Podle ředitele nemocnice, v níž se kadet léčí, je stav raněného stabilizovaný.
Antonov AN-26 podle ukrajinské civilní ochrany havaroval u města Čugujev v Charkovské oblasti. Někteří lidé údajně neštěstí přežili. Podle ukrajinských úřadů šlo o cvičný let.
Podle Hindustan Times šlo o repatriační let, který měl zpátky do Indie dopravit občany uvíznuté v zahraničí kvůli pandemii koronaviru. Dosavadní zprávy hovoří o 14 mrtvých a 123 zraněných.