HC Bilí Tygři Liberec

|Nikola Šrámková |Hokej

Hokejisté Liberce porazili Chomutov 4:0 a budou obhajovat titul

Hokejisté Liberce si v šestém semifinálovém utkání před vyprodanou chomutovskou arénou vybojovali účast ve finále extraligy. Obhájci titulu porazili Chomutov 4:0 a celkově zvítězili 4:2 na zápasy. Autorem vítězné branky je Petr Jelínek, který se prosadil už ve třetí minutě utkání. Brankář Roman Will zaznamenal podruhé v play-off čisté konto. Ve finále se tak Bílí Tygři střetnou s brněnskou Kometou.

Liberec v závěru uhájil vítězství 4:3 s Třincem. O výhře Sparty rozhodl v prodloužení Pech

Duel dvou nejlepších týmu ovládl vedoucí Liberec, který si s Třincem poradil 4:3. Tygři tak po dvou prohrách v základní hrací době navýšili bodový náskok na čele tabulky na 93. Třinec ztrácí devět bodů. Sparta ztratila dvoubrankové vedení ve třetí třetině a zvítězila 3:2 díky trestnému střílení Lukáše Pecha v prodloužení.

Karlovy Vary oplatily Boleslavi domácí prohru, Liberec vyhrál poosmé v řadě

Poslední Karlovy Vary vyhrály na ledě Mladé Boleslavi 4:1 a v 21. kole Tipsport extraligy jí tak vrátily porážku ze zářijového utkání. Dvěma góly se na vítězství podílel Henri Tuominen. Hokejisté Liberce si poradili s Olomoucí 4:0 a prodloužili vítěznou sérii na osm výher. Litvínov se i přes prohru 1:4 s Vítkovicemi udržel na třetí příčce.

| ČTK, Nikola Šrámková |Hokej

Do osmifinále Ligy mistrů postupují Vítkovice, Sparta i Liberec. Plzeň končí

Hokejisté Vítkovic porazili i v odvetném zápase prvního kola play off Ligy mistrů Nitru, tentokrát 5:0, a bezpečně postoupili do osmifinále. Stejně jako Sparta, která nakonec udolala Kärpät Oulu 1:0 v prodloužení. V soutěži končí Plzeň, která remizovala s Luganem 3:3. Liberec sice prohrál 0:2 s Färjestadem, přesto se do osmifinále také probojoval.

|Pavel Petr, Stanislav Zbyněk |Hokej

Doléčíme šrámy a vlétneme do finálové série, zní z kabiny hokejistů Liberce po historickém postupu

Hokejisté Liberce přepsali klubové dějiny. Poprvé v historii vybojovali postup do finále play-off. Mladou Boleslav v semifinálové sérii vyřadili 4:0 na zápasy. Ten poslední vyhráli 5:2. Ani v domácí kabině ovšem nebylo smutno. Také Bruslaři totiž mají za sebou nejúspěšnější sezónu a tak slavili po utkání oba tábory fanoušků.