HC Mountfield České Budějovice

HC Mountfield České Budějovice v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Hokej

Sparta na úvod extraligy padla ve Vítkovicích. Prodloužení tři na tři rozhodlo o výhře Boleslavi v Hradci

Hokejisté Sparty bez trenéra Jiřího Kalouse na úvod extraligy ztratili. Ve Vítkovicích sice dokázal Tomáš Netík stáhnout dvoubrankovou ztrátu, ale domácí se radovali po nájezdech. Hned v prvním kole se hrál i nový systém prodloužení. Mladá Boleslav ve třech definitivně otočila zápas v Hradci Králové. Výhry na úvod získaly i Třinec, Chomutov, Litvínov a Kometa.

|Petr Hašek |Hokej

Chomutov je blízko postupu do extraligy, Slavia vydřela výhru v nájezdech

Hokejisté Chomutova rozstřílel v 10. kole baráže České Budějovice 7:1 a jsou blízko návratu do extraligy. Piráti si dvě kola před koncem baráže upevnili s 19 body vedení v tabulce. Poražený Motor naopak přišel i o teorickou šanci na postup. Slavia udolala Olomouc 3:2 po samostatných nájezdech, ale na druhé Hanáky ze třetí příčky stále ztrácí bod.

Olomouc porazila Slavii a je v čele baráže, tři body vybojoval i Chomutov

Hokejisté Olomouce vyhráli i druhý domácí barážový zápas a se sedmi body se dostali do čela tabulky. Hanáci porazili v souboji extraligových celků Slavii 2:0 a o dva body vedou právě před Pražany a Chomutovem. Piráti si ve třetím kole připsali první plný bodový zisk, když vyhráli 4:1 na ledě Českých Budějovic.

|Kamil Jáša, Tereza Jelínková |Hokej

Přesun hokeje z Českých Budějovic do Hradce Králové nevyvolává jen nesouhlas

Z Českých Budějovic zmizí po 85 letech extraligový hokej a přestěhuje se do Hradce Králové. Jihočeský klub začal o stěhování jinam po sporech s městem a Budějovickým Budvarem o čepování piva při domácích extraligových zápasech. Přesun extraligy do Hradce Králové, který hrával druhou nejvyšší českou soutěž, posvětili dnes královéhradečtí zastupitelé.

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Hokej

České Budějovice už přišly o prvoligový fotbal, teď mohou ztratit i hokej

Sportovní fanoušci v Českých Budějovicích už museli pro další sezónu oželet prvoligový fotbal. A teď si kladou otázku, zda nepřijdou také o extraligový hokej. HC Mountfield se totiž v důsledku zatím nevyřešené ‚pivní kauzy‘ možná postěhuje někam jinam - a není tak docela vyloučeno, že o tom bude rozhodnuto už dnes večer.

HC Mountfield se zřejmě přestěhuje do Hradce Králové

|David Nyč |Hokej

Hokejisté Českých Budějovic by mohli hrát příští ročník extraligy v Hradci Králové, vedení jihočeského klubu se totiž dohodlo se zástupci města na využívání místního stadionu. Klub HC Mountfield se kvůli sporu s místním pivovarem nejspíš bude stěhovat.

|Pavel Petr, Tereza Jelínková |Hokej

Předkolo play-off nabídne boj o poslední dvě místa ve čtvrtfinále

Hokejová extraliga pozná dnes kompletní složení čtvrtfinálových dvojic. V pátých rozhodujících zápasech předkola play-off České pojišťovny České Budějovice vyzvou v 17 hodin a 30 minut Vítkovice. O dvacet minut dříve rozehrají poslední vzájemný souboj letošní sezony Kladno s Pardubicemi. S otázkou, jestli se týmy v této fázi soutěže ještě mají vůbec čím překvapit.

|Tereza Jelínková |Hokej

Hokejisté Vítkovic deklasovali v extralize Liberec 7:1

Hokejisté Vítkovic rozdrtili v 39. kole Tipsport extraligy Bílé Tygry z Liberce 7:1, když už v poločase měli pětigólový náskok. Pro vítkovický tým je dnešní výhra nejvyšší v sezoně, rozhodl o ní už během první třetiny, kdy vstřelil tři branky.

|Radim Sajbot, Tereza Jelínková |Hokej

Duel mezi Třincem a Budějovicemi rozdmýchal diskuzi o kvalitě rozhodčích

Na začátku prosince, po utkání ve Vítkovicích, sebral Jaromír Jágr odvahu a vůbec poprvé veřejně zkritizoval trendy pískání v tuzemské hokejové Tipsport extralize. O necelý měsíc později přichází další vlna obrovské kritiky. A shodou okolností to opět bylo po utkání v severovýchodním cípu republiky.