Heathrow

Britské letadlo se před přistáním na letišti Heathrow nejspíš srazilo s dronem

|Jiří Hošek, Marie Machytková |Technologie

Dopravní letadlo společnosti British Airways se nejspíš před přistáním na londýnském Heathrow srazil s dronem. Pilot dokázal bezpečně dosednout a okamžitě nebezpečný incident nahlásil policii. Pokud se srážka s malým bezpilotním letounem potvrdí, půjde o první nehodu svého druhu v Británii. Ve Spojených státech už musejí mít drony registrační značku.

|Jiří Hošek, mka |Zprávy ze světa

Letadlu British Airways při startu hořel motor, letiště Heathrow bylo dočasně uzavřeno

Londýnské letiště Heathrow už je otevřené. Kvůli nehodě letadla společnosti British Airways bylo dopoledne letiště zavřené, nejprve byla zprovozněna jižní ranvej, kolem poledne i severní. Airbusu A319 začal při startu hořet jeden z motorů, stroj se poté vrátil na letiště Heathrow. Při nouzovém přistání nebyl nikdo ze 75 cestujících zraněn.

|Milan Kocourek, Matěj Skalický |Zprávy ze světa

Nedostatek zaměstnanců pasové kontroly v Británii komplikuje vstup do země

Cestující mířící do Británie si stále více stěžují na dlouhé fronty na pasových kontrolách. Kontrolu dokonce často odmítají respektovat. Problémy má především londýnské Heathrow - jedno z nejvytíženějších letišť na světě. Minulý týden musela dokonce proti některým cestujícím zasáhnout policie, když začali pracovníky pasové kontroly slovně napadat. Několik lidí zase odmítlo čekat v dlouhých frontách a prošlo bez kontroly.