Helsinki

Helsinki v textech na iROZHLASU

| ČTK, Nikola Šrámková |Zimní sporty

Krasobruslař Březina je na MS zatím patnáctý. Dvojice Dušková a Bidař skončila čtrnáctá

Český krasobruslař Michal Březina skončil na mistrovství světa po krátkém programu na patnáctém místě. Za svou jízdu získal 80,02 bodu. Ve vedení je Španěl Javier Fernández, který předvedl dva čtverné skoky a může získat třetí titul v řadě. Druhý je Japonec Šoma Uno a na třetí příčce Kanaďan Patrick Chan. Sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař byla po volné jízdě čtrnáctá. Postup na zimní olympijské hry jí ale zatím unikl.

Američané otočili duel s Rakouskem a vyhráli 5:3. Norsko zdolalo Slovince

|Tereza Jelínková |Hokej

Hokejisté Spojených států amerických zvládli vstup do mistrovství světa, když ve svém prvním utkání porazili v Helsinkách Rakousko 5:3. O vítězství ale museli Američané tvrdě bojovat, po první třetině totiž s Rakouskem o gól prohrávali. Rozhodující byla pro výsledek druhá třetina, ve které se Spojené státy čtyřikrát gólově prosadily. Norsko udrželo náskok nad Slovinskem a vyhrálo 3:1.

|Jakub Kanta |Atletika

Sedmibojařka Klučinová útočí na český rekord a medaili, překážkářka Škrobáková postoupila

AKTUALIZUJEME: Sprinterka Lucie Škrobáková se na evropském šampionátu v atletice probojovala do semifinále běhu na 100 metrů překážek. V rozběhu předvedla halová vicemistryně Evropy z roku 2009 čas 13,17 sekundy, postoupila přímo z třetího místa a celkově patnáctým časem. Sedmibojařka Klučinová je v Helsinkách po třech disciplínách třetí.