Firmy se chystají na povinné zveřejňování výše mezd v nabídkách pracovního místa. Téma deníku E15. A Češi se stěhují do malých bytů, píše Mf Dnes. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Radek Musílek viděl poprvé curling v televizi v roce 1998, kdy se tento sport objevil v Naganu. To ještě netušil, že se dá hrát i na vozítku, dokonce i v Česku.
Arnošt Petráček vybojoval na paralympiádě v Riu 2016 zlato na padesátce znak. Letos chtěl rodák z Písku na úspěch navázat. Jenže na Tokio si musí stejně jako všichni ještě rok počkat.
Páté a šesté místo z mistrovství Evropy a také bronzová medaile z Evropských her juniorů na 100 metrů prsa. To zatím považuje za největší úspěchy své dosavadní kariéry plavec Tadeáš Strašík.
Místo nohou má protézy a patří mezi nejrychlejší muže na 400 metrů na světě. Američan Blake Leeper nemá mezi hendikepovanými sportovci konkurenci podobně jako před lety Jihoafričan Oscar Pistorius.
Původní bajk mu odcizili přímo z auta na parkovacím místě pro invalidy. Nové speciálně upravené závodní kolo stálo 270 tisíc korun a peníze darovali lidé ve sbírce, a to za pouhé dva dny.
Plavec Arnošt Petráček ovládl Anketu Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2016. Jediný český zlatý paralympionik z Ria má za sebou náročných pět měsíců. Nyní se vrací zpátky k tréninku a zlato chce obhajovat v Tokiu.
Český sport hendikepovaných má svou novou královnu. Stala se jí neslyšící lyžařka Tereza Kmochová. Druhý skončil snowboardcrossař Tomáš Pazdera a třetí lukostřelec David Drahonínský.
Lyžařka Tereza Kmochová podruhé v životě ovládla anketu o nejlepšího českého hendikepovaného sportovce. Pětadvacetiletá pražská rodačka ovládla loňskou deaflympiádu, ze které si přivezla pět zlatých medailí. V anketě porazila snowboardrossaře Tomáše Pazderu.
Ani těžký úraz nemusí znamenat konec se sportem. Osmnáctiletý Lukáš Štěpják se o tom přesvědčil v roce 2005. Vlak ho tehdy připravil o obě nohy. Nesebral mu ale chuť sportovat. Jedničkou je pro něj sledge hokej, kde obléká pardubický dres.