Herbadent SJM Praha

Herbadent SJM Praha v textech na iROZHLASU

Chodov a Boleslav touží po prvním titulu. V Superfinále narazí na zkušené šampiony

|Jakub Kanta, Petr Hašek |Ostatní sporty

Ve florbalovém Superfinále se o extraligové tituly utkají staří známí proti nováčkům. Těm mají k premiérovým triumfům pomoci znalosti protivníků a zkušenosti z působení právě v dresu soupeře. Zaskočit patnáctinásobného mistra Tatran Střešovice se pokusí jeho někdejší trenér nyní ve službách Mladé Boleslavi - Jan Zahalka. Florbalistky Chodova budou při své premiéře zase sázet na bývalé vynikající hráčky městského rivala - Herbadentu.

|Pavel Petr, Petr Hašek |Ostatní sporty

O florbalové Superfinále je velký zájem. Doufáme v rekord, říká Šuman

Pražská 02 Arena v sobotu ožije florbalem. Počtvrté v historii se bude o mistrovských titulech rozhodovat v jediném zápase – v Superfinále. V ženském finále změří síly pražské celky Herbadent a Chodov. Poté na palubovku věhnou hráči patnáctinásobného mistra Tatranu Střešovice, který bude o další triumf bojovat s Mladou Boleslaví. Středočeši ještě nikdy o titul nehráli.

|Jan Suchan, Marek Augustin |Ostatní sporty

Ne pro florbalisty, ale pro ministry. Florbalové Superfinále provází řada nejasností

Florbaloví fanoušci se těší na další svátek svého sportu. Už v neděli by se jich mělo sejít v pražské O2 Areně kolem deseti tisíc na Superfinále, kde se mezi muži utká střešovický Tatran s Vítkovicemi a mezi ženami si to o titul rozdají pražský Herbadent a Vítkovice. Zástupci zúčastněných klubů se sice nemůžou dočkat nevšedního sportovního zážitku, z prezentace akce jsou ale v rozpacích.

Superfinále florbalové extraligy ovládly týmy Herbadentu a Vítkovic

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Posedmé za sebou ovládly extraligu žen florbalistky Herbadentu SJM Praha, které v superfinále porazily v pražské O2 aréně Vítkovice 3:2. Rozhodující branku vstřelila necelé tři minuty před koncem Denisa Billá. Mezi muži vybojovaly titul Vítkovice, které 4:3 porazily pražský Chodov. Triumf pro oba celky také znamená účast na říjnovém Poháru mistryň ve finském Tampere.