hlavní nádraží

|Andrea Kubová |Zprávy z domova

V centru Prahy prasklo potrubí. Na magistrále jsou zavřené dva jízdní pruhy k Hlavnímu nádraží

Prasklý vodovodní řad komplikuje dopravu na magistrále v centru Prahy. Ve směru k Hlavnímu nádraží za náměstím I.P.Pavlova jsou neprůjezdné dva jízdní pruhy. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací už potrubí během nočních hodin opravili. Práce na silnici ale potrvají až do úterý. Lidem v okolí by měla voda z kohoutků začít téct během pondělního dopoledne.

|Filip Jandourek, mah |Regiony

OBRAZEM: Zchátralé plastiky a padající omítka. Fantovka září, část hlavního nádraží ovšem dál straší

Hlavní nádraží v Praze je v posledních dnech pod drobnohledem. Správa železniční dopravní cesty budovu převzala od italské firmy Grandi Stazioni, která ji měla spravovat ještě dalších třicet let. Podle správy ale nedodržela podmínku, že do 16. října, tedy minulé neděle, celý objekt zrekonstruuje. Zdokumentovat stav budovy se vydal fotoreportér Zpravodajského webu Českého rozhlasu.

| ČTK, Český rozhlas, David Černý |Regiony

Správa železnic převezme pražské hlavní nádraží. Nemáte k tomu důvod, tvrdí Grandi Stazioni

Společnost Grandi Stazioni se nezúčastní nedělní odpolední schůzky se Správou železniční dopravní cesty kvůli předání pražského hlavního nádraží, řekl její mluvčí Martin Hamšík. Firma trvá na tom, že k ukončení spolupráce s ní nemá správa železnice zákonný důvod. Mluvčí železniční správy Jakub Ptačinský ale zdůraznil, že neúčastí zástupců společnosti se na procesu převzetí nádraží nic nemění.