Akce chce upozornit na nutnost ochrany klimatu a snížení emisí. Hodina Země se uskutečňuje od roku 2007 pod patronátem Světového fondu na ochranu životního prostředí (WWF).
Pražská Petřínská rozhledna, brněnský hrad Špilberk, radniční věž v Ostravě a stovky dalších objektů se v sobotu večer na hodinu ponoří do tmy. Veřejné osvětlení vypnou také desítky obcí.
Města, firmy i jednotlivci se v sobotu večer mohou zapojit do akce Hodina Země. Cílem celosvětové kampaně je upozornit na potřebu omezit příspěvek lidstva ke změnám klimatu. Ve 20:30 se na hodinu do tmy ponoří například brněnský hrad Špilberk, radniční věž v Ostravě, kutnohorský chrám svaté Barbory i další památky či veřejné osvětlení.
Řada světových i českých památek a budov dnes na jednu hodinu potemněla. Symbolicky se tak připojila k akci Hodina Země, kterou organizuje Světový fond na ochranu přírody. Tímto způsobem chce upozornit na nutnost šetřit energiemi a na postupnou změnu klimatu.
Řada obcí, památek i domácností po celém Česku bude večer 60 minut potmě. Připojí se tak symbolicky k akci s názvem Hodina Země. Už podesáté se tímto způsobem celosvětově upozorňuje na nutnost šetřit energiemi a na postupnou změnu klimatu.
Města, památky, ale i tuzemské domácnosti zhasnou dnes večer na hodinu světla. Připojí se tak symbolicky k happeningu Hodina Země. Akci, která chce prosadit větší ochranu životního prostředí, může podpořit každý, kdo mezi půl devátou a půl desátou večer zhasne světla.
Budapešť se v sobotu večer připojila k celosvětové akci Hodina Země. Celé město potemnělo – lidé museli na chvíli oželet výhled na budovu Parlamentu, mosty přes Dunaj i Budínský hrad.
Americká města se připojila k Hodině Země. V půl deváté místního času zhasly například reflektory ozařující Niagarské vodopády, ty u Národní katedrály ve Washingtonu, pozadu nezůstal ani New York.
Města z více než 150 zemí a miliony lidí dnes večer zhasnou všechna světla. Celosvětový projekt Hodina Země má upozornit na devastaci životního prostředí. Od půl deváté do půl desáté zhasnou postupně světla měst napříč všemi časovými pásmy. Poprvé se letos zapojí také ruský Kreml a Rudé náměstí.
Tisíce měst, obcí či budov po celé planetě se dnes večer na šedesát minut ponoří do tmy. Připojí se tak k celosvětové akci Hodina Země, která má upozornit na plýtvání zdroji současné civilizace. V Česku mezi půl devátou a půl desátou hodinou večerní zhasnou známé památky jako třeba hrad Karlštejn či žižkovský vysílač. Svítit se ale nebude i v několika městech či malých obcích na jižní Moravě.
152 zemí na všech sedmi kontinentech se dnes připojí k Hodině Země. Mezi půl devátou a půl desátou večer místního času tam lidé zhasnou. Jde o symbolickou akci za snížení spotřeby elektřiny i námět k zamyšlení, jak šetrně zacházet s přírodou. Hodina Země se těší velké odezvě i v Británii, kde ve tmě zmizí i řada pamětihodností. Největší ohlas má ovšem akce ve Skotsku.
159 obcí v Česku se večer připojilo k akci Hodina Země. Na některých místech zhaslo veřejné osvětlení i nasvícení památek. Celosvětová akce má každoročně za cíl připomenout změny klimatu, na kterých se podílí i spotřeba elektřiny.
Tisíce míst po světě se dnes připojují k projektu Hodina Země, mezinárodnímu happeningu za zodpovědnější přístup k přírodě. Jeho součástí je zhasnout aspoň na některých místech na hodinu světlo. Do tmy se ponoří například egyptská Sfinga, pařížská Eiffelova věž nebo Londýnský Big Ben. Hodina Země se koná na Zemi šestým rokem a potřetí se zapojí i Česko.