Hoffenheim

Hoffenheim v textech na iROZHLASU

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Fotbal

Hoffenheim drží nad vodou 'Malý Mourinho'. 28letý kouč má respekt i mezi staršími hráči

Z trápícího se týmu skoro odsouzeného k sestupu je teď fotbalová mašina s výkonností, která patří k nejlepším v německé bundeslize. Tahle skoro zázračná proměna, díky níž má Hoffenheim čtyři kola před koncem ročníku na sestupové pozice náskok sedmi bodů, je dílem nevídaně mladého trenéra. Vesnický klub zachraňuje mezi německou elitou teprve 28letý Julian Nagelsmann.

|Jan Kaliba |Fotbal

Hrdý je na nás celý region, zní z fotbalové vesnice Hoffenheimu

Hrát profesionální fotbal na vesnici je šílenství, které nemůže mít dlouhého trvání. Naznačují to příklady Drnovic, Blšan a dalších českých ligových klubů z malých obcí, o kterých jsme vám vyprávěli v našem letním seriálu. Všechny se propadly zpátky do fotbalového podpalubí. V německém Hoffenheimu ovšem věří, že jim se nic podobného nestane. Klub, který pochází z třítisícové vesnice, hraje už třetím rokem nejvyšší německou soutěž, hraje na moderním stadionu pro třicet tisíc lidí a jeho fotbalová akademie chrlí talentované mladíky. Inu, tak trochu jiná fotbalová vesnice…

Hoffenheim - fotbalová vesnice po německu

|Jan Kaliba |Fotbal

To spojení funguje léta. Peter Hofmann je už skoro čtvrt století funkcionářem a od roku 1997 i prezidentem Hoffenheimu. Vesnický fotbalový zázrak z Bádenska-Würtenberska hraje Bundesligu už třetím rokem a nevypadá to, že by chtěl přestat. Naopak - v tabulce je čtvrtý a o víkendu obral o body vedoucí tým soutěže Dortmund, když o vítězství přišel na hřišti Borussie až v nastavení. Ještě než vás na Radiožurnálu do Hoffenheimu zítra dopoledne zavedeme ve volném pokračování našeho letního seriálu o fotbalových vesnicích, nabízíme exkluzivní povídání s prezidentem klubu Peterem Hofmannem.