homofobie

|Radek Šamša |Fotbal

OBRAZEM: Premier League se o víkendu převlékla do duhových barev. Podpořila tím homosexuály

Nejsledovanější fotbalová soutěž planety Premier League dlouhodobě bojuje proti homofobii a veškeré diskriminaci a o víkendu podpořila homosexuály. Rozhodčí všech deseti zápasů 13. kola anglické ligy a někteří hráči navlékli do svých kopaček duhové tkaničky, kapitáni všech dvaceti klubů měli na pažích pásky v duhových barvách. „Hráči by neměli mít strach jít s pravdou ven,“ vyzvala nedávno britská ministryně sportu Tracey Crouchová.

|Gabriela Hauptvogelová, Lucie Maňourová |Zprávy z domova

Homosexualita už 20 let není nemoc. Anonymita větších měst přesto pomáhá

Za sexuální orientaci hrozily homosexuálům v bývalém Československu až do roku 1990 psychiatrická léčebna nebo dokonce vězení. Světová zdravotnická organizace právě před 20 lety škrtla homosexualitu ze seznamu nemocí. Od té doby je postoj společnosti mnohem tolerantnější, jak připomíná dnešní Den boje proti homofobii.

|Vít Pohanka, Lucie Maňourová |Zprávy ze světa

Tolerance většinové společnosti vůči gayům a lesbám v USA stále roste

Američtí gayové a lesby se minulý týden dočkali historického okamžiku – Barack Obama jako první americký prezident podpořil jejich právo na sňatky. Den boje proti homofobii, který připadá na 17. května, připomíná, že homofobie je v Americe na ústupu. Před časem se o tom v Mekce amerických homosexuálů v San Franciscu přesvědčil zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.