Hopman Cup

Hopman Cup v textech na iROZHLASU

|Jaroslav Plašil |Tenis

Federer je zpátky. Potřeboval jsem víc volného času, přiznal po šestiměsíční pauze

Po půl roce si vezme raketu do ruky a půjde na kurty k soutěžnímu zápasu. Jeden z nejslavnějších tenistů historie Roger Federer se pro dlouhou přestávku rozhodl po loňském Wimbledonu, chtěl se definitivně zbavit zdravotních komplikací a nabrat co nejvíce sil do nového ročníku. Ten začne pro pětatřicetiletého Švýcara už v pondělí na Hopmanově poháru smíšených dvojic v australském Perthu.

|Vojtěch Man |Tenis

Kvitová nestihne Hopman Cup, zlomenina se hojí příliš pomalu

Tenistka Petra Kvitová nebude kvůli zranění hrát Hopman Cup. Na sociálních sítích oznámila, že se její únavová zlomenina zánártních kůstek na pravé noze neléčí tak rychle, jak by chtěla. Kvitová měla do tradičního klání smíšených dvojic nastoupit s Adamem Pavláskem, v roce 2012 turnaj spolu s Tomášem Berdychem vyhrála.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Českým tenistům fandí na Hopmanově poháru v Perthu stovky krajanů

Z Prahy do australského Perthu je to přes třináct tisíc kilometrů, ale i tak tam potkáte poměrně dost česky mluvících lidí. Teď dokonce na jednom místě, protože chodí na zápasy Petry Kvitové a Radka Štěpánka na tenisovém Hopmanově poháru. Většinou jde o studenty nebo krajany, kteří se na západ nejvzdálenějšího kontinentu přestěhovali.

Showman Štěpánek vedle tenisu baví Australany i fotbalovými schopnostmi

České tenisty dnes čeká druhé vystoupení na Hopmanově poháru v Petrhu. Po hladké výhře nad Španělskem čekají Petru Kvitovou a Radka Štěpánka Francouzi v sestavě Alize Cornetová, Jo-Wilfried Tsonga. Pro Radka Štěpánka půjde tak trochu o třetí veřejné představení na turnaji. Australské fanoušky stihl pobavit i krátkou nohejbalovou exhibicí.

|Jaroslav Plašil, David Nyč |Tenis

Kvitová se Štěpánkem porazili Španěly také ve čtyřhře, kterou spolu hráli poprvé

Tenistka Petra Kvitová sehrála v roce 2013 nejvíce třísetových zápasů z celé světové špičky, ale vstup do nové sezony této statistice příliš neodpovídá. Stejně jako Radek Štěpánek, také ona vyhrála hladce svůj singlový zápas v duelu se Španělskem na Hopmanově poháru v Perthu a společně se svým přítelem zvítězila ve dvou setech také v závěrečném mixu, ke kterému nastoupila vedle Štěpánka úplně poprvé v kariéře.

|Radim Sajbot, Tereza Jelínková |Tenis

Tomáš Berdych se cítí v životní formě, pomáhá mu kvalitní příprava

Už čtyři kompletní tréninky má za sebou Tomáš Berdych v rámci přípravy na nadcházející duel úvodního kola Davis Cupu proti Itálii. A co je důležitější, sedmý hráč žebříčku ATP se cítí skvěle. Navzdory tomu, že má z nejužší světové špičky jeden z nejvíce zaplněných kalendářů.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Berdych s Kvitovou nevylučují možnost hrát mix na OH

Od vánočních svátků fungovali jako tým, teď už půjdou každý svou cestou. Nejlepší čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych se ale rozcházejí v dobrém, zavazadla na letišti měli těžší o diamantový míček, který na Hopmanově poháru v australském Perthu společně vyhráli.

Kvitová i Berdych už dokážou porazit i ‚neoblíbené‘ soupeře

Ani v posledním utkání na Hopmanově poháru čeští tenisté neprohráli singlový zápas. Navíc od prvního duelu v australském Perthu až do toho finálového se oba dokázali zlepšovat, což vyvrcholilo skvělými výkony v závěrečném utkání. Jak Petra Kvitová, tak i Tomáš Berdych při tom potvrdili jeden zajímavý poznatek z poslední doby.

Kvitová s Berdychem porazili i Francii a ovládli Hopman Cup

Čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych vybojovali pro Českou republiku po 18 letech Hopmanův pohár. Ve finále porazili v australském Perthu Francii 2:0 a navázali na Janu Novotnou s Petrem Kordou, kteří turnaj vyhráli v roce 1994, když ve finále zvítězili 2:1 nad Německem. Kvitová s Berdychem rozhodli o svém triumfu už ve dvouhrách, kde Češka porazila Marion Bartoliovou 7:5 a 6:1, Berdych si pak poradil s Richardem Gasquetem 7:6 a 6:4.