Horák

Ředitel VZP Pavel Horák rezignoval. Novým ředitelem byl zvolen Zdeněk Kabátek

|Martina Mašková, Lenka Jansová, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák končí ve funkci. Na dnešní správní radě rezignoval. Novým ředitelem byl radou zvolen vedoucí ekonomiky ministerstva zdravotnictví Zdeněk Kabátek. Získal 18 z 27 hlasů. Končí i předseda rady a bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr. Ten se vzdal předsednické funkce, ale členem dál zůstává. Do svého čela si radní zvolili náměstka ministra Petra Noska.

|Igor Maňour, Petr Sehnoutka, David Šťáhlavský, Jan Bumba |Zprávy z domova

Třímiliardová ztráta VZP se lékařů nedotkne, tvrdí šéf pojišťovny

Pokud se Všeobecné zdravotní pojišťovně v dohledné době nepodaří změnit nerovnováhu mezi příjmy a výdaji, skončí letos ve ztrátě tří miliard korun. A to i přes mimořádnou třímiliardovou výpomoc, kterou získá díky loni schválenému zákonu o jednorázovém přerozdělení účtů všech zdravotních pojišťoven.

|Český rozhlas, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Ředitel VZP Horák přiznal chybu v souvislosti s nákupem akcií elektronických zdravotních knížek

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák přiznává, že udělal chybu, když předem neřekl správní radě o koupi 51 procent akcií společnosti IZIP od švýcarské firmy s neznámými vlastníky. Řekl to v České televizi s tím, že akcie sporného projektu elektronických zdravotních knížek bude možné vrátit, pokud se krok neosvědčí.

|Jan Pokorný, Alena Benešová |Ostatní sporty

Horák: Lidé ve sportovních svazech by měli být jmenováni, ne voleni

Sazka představila v pondělí své zachránce. Největší loterijní společnosti u nás pomohou Penta a e-Invest Martina Ulčáka překlenout insolvenční řízení. I po této dohodě ale některé sportovní svazy požadují odvolání současného vedení. Nejen o tom dnes jedná výkonný výbor Českého svazu tělesné výchovy. Nápad, jak vylepšit současnou situaci v českém sportu, nabídl předseda Českého svazu triatlonu Jaromír Horák.