hráči

hráči v textech na iROZHLASU

|Jakub Knoll |Hokej

Hokejisté Slavie odmítli odcestovat na zápas v Prostějově. Nahradili je junioři

Hráči hokejové Slavie odmítli po sporech s vedením klubu odcestovat na zápas 13. kola první ligy proti Prostějovu. Management pražského klubu tak narychlo povolal hokejisty juniorského výběru Slavie, aby v sobotním zápase nahradili stabilní členy A mužstva. Člen představenstva klubu Vladimír Pitter hráčům vzkázal, že z jejich jednání vyvodí důsledky.

|Jakub Marek |Hokej

Spartě hrozí ztráta práv na hokejisty. Spolumajitel klubu je vyšetřován pro daňový únik

Hokejové Spartě hrozí, že policie zabaví práva na její hráče. Ve velkých problémech je teď totiž spolumajitel tradičního pražského klubu Petr Speychal, majitel holdingu ČKD Praha. Policie a finanční správa ho totiž podezřívají z velkých daňových podvodů a úřady zatím zajistily jen zlomek z předpokládaného, téměř 800milionového nedoplatku na daních. Je tedy pravděpodobné, že se teď detektivové zaměří právě na podíl Speychala v hokejové Spartě.

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Agent Švindl slíbil mladým hokejistům za poplatek angažmá v USA. Podvedl nás, tvrdí rodiče

Několik nespokojených rodičů mladých hokejistů se obrátilo na kladenský soud. Bývalý hokejový obránce Libor Švindl jim údajně sliboval, že dětem zajistí angažmá v zahraničí. Místo toho prý ale z rodičů pouze vylákal peníze. Na případy narazil Český rozhlas při mapování situace v českém hokeji. Libor Švindl tvrdí, že jde o nedorozumění.

Za přestup mladých hokejistů platí rodiče i desítky tisíc, ČSLH plánuje změnu

|Markéta Chaloupská, Janek Kroupa |Zprávy z domova

Reportéři Českého rozhlasu našli několik rodin, které se rozhodly veřejně promluvit o situaci v českém hokeji. Podle rodičů mladých hráčů si dnes již bývalý kouč hokejové Slavie Vladimír Růžička nebo jeho kamarád Jiří Mouček měli říkat o peníze za to, že se jejich děti dostanou do sestavy. Růžička pod tlakem kauzy nakonec rezignoval na post trenéra národního mužstva. V souvislosti s tím reportéři narazili na další problém českého hokeje - takzvané tabulkové odchodné.

|Jan Kaliba, Mirko Vasić |Fotbal

Před 11 lety Neumann v osmifinále fotbalových evropských pohárů střílel, teď o něm píše

Když pomineme pražská „S", je naprosto výjimečné, aby se české kluby držely v pohárové Evropě ještě v březnu. Naposledy se to podařilo v roce 2002 Liberci a jeho poslední úspěšný střelec v osmifinále tehdejšího Poháru UEFA bude zítra ve Štruncových sadech u toho, když si v tomto jarním měsíci tuto soutěž - teď už nazvanou Evropská liga - vyzkouší Viktoria Plzeň.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Trenéři Vrba s Lavičkou neměli v reprezentační pauze klidné spaní

Fotbaloví trenéři si mohli před sedmým kolem Gambrinus ligy libovat. Díky reprezentační pauze měli možnost se svými hráči v klidu odstraňovat nedostatky z prvních šesti utkání sezóny. Ovšem koučové dvou nejvíce ambiciózních celků si tenhle luxus dopřát nemohli. Pavlu Vrbovi a Vítězslavu Lavičkovi se před dnešním šlágrem ligového podzimu mezi Plzní a Spartou rozjeli hráči na všechny strany. Příprava v plném složení se jim proto smrskla na minimum.