hřebčín

hřebčín v textech na iROZHLASU

| ČRo, Eva Rajlichová, Naďa Kubínková |Regiony

Hřebčín v Kladrubech usiluje o zapsání na seznam UNESCO. Šanci má, míní český komisař

Hřebčín v Kladrubech nad Labem se stále nevzdává myšlenky zápisu na seznam UNESCO. Podle vedoucího tajemníka Sekretariátu České komise pro UNESCO Karla Komárka šanci má. Na druhé straně by věc mohlo zkomplikovat stíhání několika lidí v souvislosti s nedávnou opravou hřebčína. Jako o možném termínu podání přihlášky se nyní mluví o roku 2017.

|Markéta Chaloupská, Janek Kroupa |Zprávy z domova

Státní hřebčinec Tlumačov prodal šest koní za milion. Nevýhodné, míní kritici

Velmi narychlo a za nejasných podmínek se odehrál prodej několika koní ze státního Zemského hřebčince Tlumačov. Radiožurnál zjistil, že tamní vedení prodalo do slovenské stáje letos na jaře celkem šest koní za milion korun. Podle trenéra Petra Eima však měla zvířata dohromady hodnotu až tři miliony korun. Nízké ceně se divilo i několik podnikatelů, kteří s koňmi obchodují.

|Kateřina Prachařová, Josef Kopecký |Regiony

V kladrubském hřebčíně začíná zásadní rekonstrukce, dvě stovky koní se stěhují

Národní hřebčín Kladruby nad Labem už zná vítěze zakázky na klíčovou rekonstrukci. Předchozí dva tendry ukončily vážné problémy, v souvislosti s podezřením z ovlivňování soutěže policie obvinila 13 lidí. Zakázku na zásadní přestavbu hřebčína získalo sdružení čtyř firem, které nabídlo podstatně nižší částku, než byl původní projektantský odhad. Z předpokládaných 300 milionů se cena srazila na polovinu.