hromadný start

hromadný start v textech na iROZHLASU

|Nikola Šrámková |Zimní sporty

Koukalová vybojovala stříbro a má druhý malý křišťálový globus

Závod s hromadným startem Světového poháru v Oslu zvládla nejlépe norská závodnice Tiril Eckhoffová. Druhá Gabriela Koukalová na ni v cíli ztratila 22,6 sekundy. Třetí byla Finka Kaisa Mäkäräinenová. Česká biatlonistka v této disciplíně bodově předstihla Lauru Dahlmeierovou a získala malý křišťálový globus. Dařilo se i Veronice Vítkové, která skončila čtvrtá.

Z českého tria skončil v závodě s hromadným startem nejlépe Moravec. Vyhrál Nor Johannes Bö

Závod s hromadným startem ve Světovém poháru v italské Anterselvě ovládl Nor Johannes Thingnes Boe, který na střelbě zaznamenal čtyři nuly a připsal si první triumf v sezoně. Za ním dojel Francouz Quentin Fillon Maillet a třetí byl ruský závodník Anton Šipulin. Z Čechů se nejlépe umístil Ondřej Moravec na třiadvacáté příčce a hned za ním byl Michal Šlesingr.

Němec Schempp vyhrál závod s hromadným startem, Krčmář dojel devátý

Závod biatlonistů s hromadným startem nabídl v Oberhofu napínavou podívanou až do samotného závěru. Zvítězil osmadvacetiletý Němec Simon Schempp, který zabral v cílové rovince. Až fotofiniš rozhodl souboj mezi krajanem Erikem Lesserem a Francouzem Martinem Fourcadem, který byl nakonec třetí. Z Čechů dojel nejlépe Michal Krčmář na deváté pozici.

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Soukalová skončila v závodě s hromadným startem sedmá. Žlutý dres však drží dál

Gabriela Soukalová v dnešním závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu přidala další umístění v elitní desítce poté, co doběhla na sedmém místě. Česká reprezentantka se v top 10 držela po celou dobu závodu, ve kterém terč minula celkem dvakrát. Do první desítky se z českých závodnic vešla ještě Veronika Vítková, která skončila devátá. Závod ovládla Laura Dahlmeierová.

|Tomáš Kohout, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Rui Costa je prvním portugalským mistrem světa v silniční cyklistice, Štybar byl 26.

Závod s hromadným startem na 272,3 kilometru, který výrazně ovlivnilo deštivé počasí, vyhrál na mistrovství světa v silniční cyklistice Portugalec Da Costa. Poslední kilometry se schovával za svými zvučnějšími kolegy Valverdem a Nibalim, ale byl to nakonec on, kdo ve finiši udolal Španěla Rodrígueze. Zdeněk Štybar dojel do cíle v italské Florencii na 26. místě se ztrátou necelých dvou minut.