Hudeček

Potřebovali dostát nějakému zadání, řekl po rozsudku v kauze opencard Hudeček

| ČRo |Zprávy z domova

Soud uznal vinnými pět lidí v kauze opencard a rozdal jim podmínky od dvou do tří let. Podle verdiktu porušili zákon, když při výběru dodavatele karty zvýhodnili firmu Haguess. Mezi odsouzenými jsou i bývalí pražští primátoři Bohuslav Svoboda (ODS), který dostal podmínku 2,5 roku, a Tomáš Hudeček (dříve TOP 09), kterému soud vyměřil dvouletý podmíněný trest. Oba se proti verdiktu odvolali. Tomáš Hudeček po rozsudku Českému rozhlasu řekl, že měl už dříve určité indicie, že to takhle dopadne.

|Jaroslav Skalický, mka |Regiony

Problémy se stavbou Blanky zaměstnaly čtyři pražské primátory

V sobotu projedou první auta pražským tunelovým komplexem Blanka. Stane se tak se čtyřletým zpožděním, podle původních plánů měl tunel sloužit dopravě už od roku 2011. Během výstavby se také notně prodražil – z původních 27 na 37 miliard korun, s návaznými stavbami dokonce na 43 miliard. A problémy kolem stavby zaměstnaly hned čtyři pražské primátory.

|Veronika Hlaváčová |Regiony

Soud začal projednávat další část kauzy opencard. Obžalobě čelí i Svoboda a Hudeček

Pražský městský soud dnes začal projednávat další část kauzy opencard. Obžalobě čelí 10 někdejších radních a pět bývalých zaměstnanců magistrátu. Mezi obviněnými je poslanec ODS a bývalý primátor Prahy Bohuslav Svoboda a také exprimátor Tomáš Hudeček, dříve z TOP 09. Za uzavření nových, údajně nevýhodných smluv s firmou Haguess jim hrozí až osmileté tresty.

| ČTK |Regiony

Primátor Hudeček vyzval stranického rivala Vávru k odstoupení, ten to odmítl

Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) vyzval svého stranického rivala, předsedu pražské TOP 09 Jiřího Vávru, k odstoupení. Reagoval tak na fotky, na kterých média Vávru zachytila na narozeninové oslavě vlivného podnikatele Tomáše Hrdličky. Pokud Vávra neodstoupí, bude podle Hudečka vyloučen. Vávra odchod ze strany odmítl. Prý k němu není důvod.

|Veronika Sedláčková, kap |Regiony

Z Prahy mají od října zmizet reklamy a billboardy větší než šest metrů čtverečních

Praha od října přestane povolovat reklamu a billboardy větší než šest metrů čtverečních. Dosud je maximální limit 12 metrů. Vyplývá to z nových stavebních předpisů, které schválila městská rada. Magistrát si od opatření slibuje, že město bude vypadat lépe a bude kultivovanější. Proti jsou ale provozovatelé reklamních nosičů, kteří si stěžují, že s nimi zástupci metropole nediskutovali. Výsledné rozhodnutí prý může být pro řadu firem likvidační.

|Lenka Jansová, Simona Bartošová, bre |Zprávy z domova

Schwarzenberg i Kalousek podle očekávání zůstávají ve vedení TOP 09

Na celostátním sněmu TOP 09 suverénně obhájil funkci předsedy Karel Schwarzenberg. Dál zůstává prvním místopředsedou i Miroslav Kalousek. Delegáti také zvolili čtyři řadové místopředsedy strany. V prvním kole posty obhájili Marek Ženíšek a Pavol Lukša. Nově byl zvolen Leoš Heger. Ve druhém kole pak byla zvolena Helena Langšádlová. Pražský primátor Tomáš Hudeček, kterého v sobotu podpořil šéf TOP 09, nakonec neuspěl.

Schwarzenberg mluví o zocelené TOP 09, místopředsedou by rád viděl Hudečka

|Lenka Jansová, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Sněmovní volby byly pro TOP 09 bolestné, ztráta voličů však stranu nepoložila, ale naopak zocelila. Na celostátním sněmu v Praze to řekl její předseda Karel Schwarzenberg. Ten hodlá svou funkci obhájit při zítřejší volbě vedení strany. Nechal se už také slyšet, že na místopředsednickém postu by rád viděl současného pražského primátora Tomáše Hudečka.

|Jaroslav Skalický, dab |Zprávy z domova

Sociální demokraté nechtějí na pražské radnici do koalice s TOP 09

TOP 09 a ODS se v Praze přetahují o post primátora. TOP 09, která ovládla radnici ve čtvrtek, kdy zastupitelstvo odvolalo primátora Svobodu, začne v pondělí vyjednávat o nové koalici. ČSSD spolupráci "skoro stoprocentně" vylučuje. V České televizi to uvedl předseda zastupitelského klubu sociálních demokratů Miroslav Poche.