Human Rights Watch

| ČTK |Zprávy ze světa

Brutální japonský pornoprůmysl. Vydírání, násilí, ztráta rodiny, zní ve zpovědi bývalé herečky

Saki Kozaiová vždy snila o tom, že se stane celebritou. Setkání s agentem, který nabízí práci modelky, jí ale změnilo život v hrůzný přelud. Bylo jí teprve čtyřiadvacet let, celou budoucnost měla před sebou. Rychle podepsala smlouvu s agenturou, která jí slibovala, že bude vystupovat v reklamních filmech. Hned první den ale pochopila, že její práce spočívá v tom, že bude před kamerou provozovat sex.

|Štěpán Macháček, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Krveprolití v Káhiře z léta 2013 má vyšetřit OSN. Egyptská vláda to odmítá

Dva roky staré brutální rozehnání protestních táborů v egyptské Káhiře by měla vyšetřit OSN. Vyzývá k tomu lidskoprávní organizace Human Rights Watch. V srpnu 2013 zemřelo během několikahodinového policejního zásahu až tisíc protestujících. Egyptská vláda výzvu velice ostře odmítla, dokonce ji označila za směšnou, zpolitizovanou a neobjektivní.

| ČTK, Klára Fleyberková |Zprávy ze světa

Human Rights Watch: Zabíjení egyptských demonstrantů v době převratu bylo připravené

Zabíjení demonstrantů při loňském převratu v Egyptě bylo podle Mezinárodní organizace pro lidská práva Human Rights Watch systematické a připravené. Egyptskou islamistickou vládu vloni svrhla armáda pod vedením současného prezidenta Sísího. Následné protesty a střety mezi zastánci svrženého prezidenta Muhamada Mursího s policií nepřežily stovky demonstrantů.