Huml Stanislav

Pravidla odtahů aut z placených zón se zatím nemění, Senát Humlův návrh vrátil

|Lenka Jansová, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Policie bude zřejmě moci odtahovat auta, která parkují na místech pro rezidenty, stejně jako dosud. Senát totiž odmítl návrh poslance Stanislava Humla z ČSSD, že by policie musela nejdříve nasadit botičku. Odtáhnout auto by mohla až v případě, že by se motorista do 24 hodin nepřihlásil. V praxi by to znamenalo, že by nebylo možné odtahovat vozidla poslanců ani senátorů - těm zákon zakazuje botičku nasadit.

|Igor Maňour, Jan Bumba |Zprávy z domova

Nečas: Soud o údajné korupci uvnitř VV poškozuje českou politiku

Jako věc, která poškozuje českou politiku, označil soudní líčení o údajném uplácení ve straně Věci veřejné premiér Petr Nečas. Předseda poslaneckého klubu VV Vít Bárta je obviněn, že se pokoušel zajistit loajalitu některých spolustraníků finanční výpomocí. Z přijímání úplatku je obviněn nezařazený poslanec zvolený za Věci veřejné, Jaroslav Škárka.

|Igor Maňour, Alžběta Havlová, Václava Marešová, Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Odposlouchávání Kristýny Kočí šetří speciální policejní tým

Případ poslankyně Kristýny Kočí, která našla ve svém bytě odposlouchávací zařízení, vyšetřuje speciální policejní tým. Předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Karolína Peak vyloučila, že by za umístěním takzvané ‚štěnice‘ v bytě poslankyně vyloučené z VV, stála bezpečnostní agentura ABL.

|Tomáš Pavlíček, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Huml: ABL je novodobá chobotnice, Bártův odchod nestačí

Hlavní hybatel uvnitř Věcí veřejných a ministr dopravy Vít Bárta oznámil odchod z vlády. Server idnes.cz před tím zveřejnil pětiletou koncepci jeho firmy ABL z roku 2008, ze které plyne, že do politiky vstoupil, aby získal ekonomickou moc. Poslanec zvolený za VV Stanislav Huml Rádiu Česko řekl, že při kandidatuře o takové strategii nic nevěděl. Agenturu ABL označil za novodobou chobotnici, která má vysávat veřejné finance.

|Věra Pfeifferová, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Sněmovní výbor si od policie vyžádá spis k případu Humla

Sněmovní mandátový a imunitní výbor měl dnes rozhodnout o vydání poslance Věcí veřejných Stanislava Humla policii. Důvodem je sporný znalecký posudek k dopravní nehodě z roku 2009. Podle předsedy mandátového a imunitního výboru Jeronýma Tejce (ČSSD) se dnes výbor pouze dohodne na tom, že si od policie vyžádá příslušný spis. Až poté se bude řešit, zda bude moci Stanislav Huml nebo jeho právník do spisu vůbec nahlédnout, protože mu ještě nebylo sděleno obvinění. K tomu zřejmě výbor požádá o stanovisko sněmovní právníky.

|Veronika Sedláčková, Jan Piroch |Zprávy z domova

Odborník: Smlouva Věcí veřejných s poslanci by před soudem neobstála

První z poslanců Věcí veřejných odstoupil od smlouvy, ke které je zavázalo vedení strany. Pod pokutou sedmi milionů se v ní zákonodárci zavazují, že nepřeběhnou k jinému poslaneckému klubu, a že nebudou hlasovat jinak, než jejich sněmovní frakce. Na dokument rezignoval dopravní expert Stanislav Huml a to kvůli účasti předsedy Věcí veřejných a ministra vnitra Radka Johna na pohřbu Milana Paumera, člena skupiny bratří Mašínů. Podle Humla se dopustili vraždy na nevinných lidech. Že by měl dostát smluvní pokutě se ale Huml nebojí.