hurikán Matthew

Na hurikánem poničeném Haiti roste napětí. Dav lidí vyraboval humanitární konvoj

|Martin Balucha |Zprávy ze světa

Dav lidí na Haiti vyraboval kamiony s humanitární pomocí po hurikánu Matthew. Informovala o tom BBC. Napětí v ostrovním státě roste kvůli rozsáhlým škodám. Nejhorší je situace na jihozápadě země. Lidé tam kvůli bouři přišli o velkou část úrody i zásob potravin. Na Haiti se navíc rychle šíří cholera, která zabila nejméně 13 lidí a přes 200 dalších je nakažených.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Počet obětí po hurikánu Matthew na Haiti vzrostl na 877. Spojené státy hlásí 11 mrtvých

Počet obětí hurikánu Matthew v USA vzrostl na 11. Po šesti lidech na Floridě zabil další tři osoby v Severní Karolíně a dvě v Georgii. Silný vítr a déšť i nadále bičují jihovýchodní pobřeží země a postupují dál na sever. Nejprudší bouře za poslední desítku let za sebou nechala devastující stopu v Karibiku. Na Haiti zemřelo minimálně 877 lidí, desetitisíce dalších jsou bez střechy nad hlavou. Ve Spojených státech jsou zatím škody menší, milion lidí je ale bez elektřiny.

|Lukáš Matoška |Zprávy ze světa

Počet obětí hurikánu Matthew na Haiti roste. Média informují až o 842 mrtvých

Ostrov Haiti hlásí kvůli hurikánu Matthew stále více obětí. Agentura Reuters s odvoláním na místní úřady dokonce informovala o 842 obětech. Přírodní živel ale mezitím zeslábl na třetí stupeň pětibodové škály a doprovází ho vítr, který dosahuje síly téměř 200 kilometrů za hodinu. Ničivému hurikánu právě čelí obyvatelé Floridy, kde je 600 tisíc domácností bez elektřiny.

Hurikán Matthew se přesouvá podél floridského pobřeží. V ohrožení jsou Georgia a Jižní Karolína

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Hurikán Matthew postupuje podél floridského pobřeží. Podle meteorologů jde o nejsilnější bouři za poslední dekádu, která by mohla Spojené státy zasáhnout. Ačkoliv přírodní živel zeslábl na stupeň tři z pětibodové stupnice, stále jde o vážnou hrozbu. V ohrožení jsou teď hlavně státy Georgia a Jižní Karolína.

|Ondřej Klapal |Zprávy ze světa

Vítr spojený s hurikánem Matthew bičuje pobřeží Floridy. Statisíce lidí jsou bez elektřiny

K Floridě dorazil Matthew, první hurikán za deset let, který by mohl přímo zasáhnout pevninu Spojených států. Vítr už o něco zeslábl. Bouře, která podle agentury Reuters na Haiti zabila nejméně 478 lidí, ale přesto zůstává nebezpečná. Hurikán teď pokračuje okolo jihovýchodního pobřeží Spojených států. Na Floridě a v Jižní Karolíně už úřady vyzvaly k evakuaci asi dva miliony lidí.