Hvězdné války

70 let od začátku studené války. Začalo to Trumanovým projevem, skončilo málem shazováním kondomů

|Ondřej Klapal |Zprávy ze světa

VIDEO V ČLÁNKU. Úvahy o jaderném výbuchu na Měsíci nebo darované bible použité v Rumunsku jako toaletní papír. I to byla studená válka. Za symbolický počátek víc než čtyřicetiletého napětí mezi Spojenými státy a Sovětským svazem a jejich spojenci je někdy považovaný projev amerického prezidenta Trumana o nutnosti zadržování komunismu. Před Kongresem ho přednesl přesně před 70 lety

|Anna Kottová |Film

OBRAZEM: Princezna Leia z Hvězdných válek. Připomeňte si nejslavnější roli herečky Fisherové

Dva drdoly, bílé šaty a zlatavé bikiny. Americká herečka Carrie Fisherová se jako princezna Leia Organa zapsala do paměti všech fanoušků kultovní sci-fi série Hvězdné války. Tato mladá kráska se objevila hned v prvním díle v roce 1977. Společně s Markem Hamillem v roli Luka Skywalkera a Harrisonem Fordem v roli Hana Sola pak byla jednou z důležitých postav celé série. Leiu si zahrála také v dosud posledním, sedmém díle Star Wars: Síla se probouzí. Z mladé princezny se ale stala velitelkou odboje. Fisherová zemřela v úterý na následky infarktu, bylo jí 60 let.

|Anna Kottová |Film

Zemřel herec Kenny Baker, proslul jako robot R2-D2 ze série Hvězdné války

Po dlouhé nemoci zemřel britský herec Kenny Baker. Bylo mu 81 let. Úmrtí potvrdila jeho neteř, informovala BBC. Baker proslul především rolí malého modrobílého robota R2-D2, kterého si zahrál ve všech šesti filmech původní sci-fi série Hvězdné války. Při natáčení zatím posledního dílu nazvaného Star Wars: Síla se probouzí působil už jen jako konzultant.