Hynek Kmoníček

|Anna Kottová, Petr Jadrný |Zprávy z domova

Kolář: Zeman nemá oficiální pozvání do Bílého domu. Ovčáček: Exvelvyslanec je ostudou diplomacie

Prezident Miloš Zeman oficiálně pozván do Bílého domu k Donaldu Trumpovi není, tvrdí bývalý český velvyslanec v USA Petr Kolář. Podle něj i jiného bývalého ambasadora ve Spojených státech Michaela Žantovského není měsíc před termínem návštěvy domluvený formát, délka návštěvy, dokonce není ani potvrzené datum. Hrad i současný velvyslanec v USA Hynek Kmoníček ale jejich slova odmítají.

| ČTK, Anna Kottová |Zprávy z domova

Kmoníček bude novým českým velvyslancem v USA. Američané s tím souhlasili, oznámil Hrad

Ředitel zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček bude novým českým velvyslancem ve Spojených státech. Kancelář prezidenta republiky o tom byla oficiálně informována prostřednictvím českého velvyslanectví Washingtonu, uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Kmoníček bude podle něj dál působit i jako zahraničněpolitický poradce prezidenta Miloše Zemana. Na postu velvyslance střídá Petra Gandaloviče.

|Andrea Kubová |Zprávy z domova

Kvůli setkání politiků s dalajlamou byla na Hradě čínská velvyslankyně, oznámil Kmoníček

Návštěvu tibetského duchovního vůdce dalajlamy v České republice řešila na Pražském hradě čínská velvyslankyně. Mluvila s ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynkem Kmoníčkem, který ji ujistil, že Česko svoji politiku nezměnilo. Schůzku Českému rozhlasu sám potvrdil. V úterý ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů.