Indonésie

|Miroslav Tomek |Zprávy ze světa

Čtyři nejbohatší lidé v Indonésii mají stejný majetek jako nejchudších 100 milionů

Indonésie patří mezi země, kde je vůbec největší propast mezi bohatými a chudými. Mezinárodní charitativní organizace Oxfam varuje, že tento trend může poškodit indonéskou ekonomiku. Prezident země sice mluví o potřebě bojovat proti „nebezpečné“ nerovnosti, i tak ale mají čtyři nejbohatší lidé v Indonésii stejný majetek, jako nejchudších 100 milionů.

|Robert Mikoláš |Zprávy ze světa

Radikální islám je nebezpečím pro celý svět, varuje šéf největší nezávislé muslimské obce

Indonésie je tolerantní muslimskou zemí, kde spolu bez problémů žijí i křesťané, buddhisté či hinduisté. Ohrožuje ji ale šíření wahhábismu. V exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál to uvedl Said Aqil Siroj, šéf největší nezávislé muslimské obce na světě. Podle předsedy organizace Nahdlatul Ulama se radikální islám šíří nejen do jihovýchodní Asie nebo Afriky, ale také do Evropy.

|David Jakš |Zprávy ze světa

Radikálové z IS budou hledat nový domov. Cílem může být Indonésie nebo Filipíny, varuje institut

Ofenziva spojeneckých sil proti iráckému Mosulu pokračuje. Operaci s cílem dobýt druhé největší město v zemi ze vzduchu podporují letecké údery koalice v čele se Spojenými státy. Podle aktuálních informací jsou iráčtí vojáci necelé dva kilometry od cíle. Po porážce se ale někteří radikálové plánují přesunout do zemí jihovýchodní Asie, varuje Institut pro bezpečnostní analýzy sídlící v indonéské Jakartě.