inspektoři

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Případ možné korupce v brněnské pobočce ČOI se dostal až k soudu

Reportéři Českého rozhlasu v lednu letošního roku upozornili na možnou korupci uvnitř brněnské pobočky České obchodní inspekce (ČOI). Velká část tamních pracovníků otevřeně promluvila o tom, že některým jejich kolegům musí vietnamští obchodníci platit peníze. Výměnou za to, že pro ně kontrola dopadne dobře. Případ poté začali vyšetřovat kriminalisté a dostal se až k soudu.

|Martin Dorazín, Zdenka Turková, Vít Pohanka, Štěpán Macháček, Veronika Sedláčková, Vojtěch Kouřímský |Zprávy ze světa

Inspektoři OSN odebírali zraněným v Sýrii krev. Chemický útok potvrdí či vyvrátí expertíza

Inspektoři OSN ukončili v syrském Damašku dnešní vyšetřování údajného chemického útoku. Na místě navštívili pacienty a odebrali jim tělesné vzorky, které poputují na expertízu. Během cesty na místo údajného útoku v Damašku napadl kolonu inspektorů neznámý ostřelovač. Z provozu vyřadil jedno auto, experti vyvázli bez zranění. Diplomaté se zatím přeli o možné zahraniční intervenci proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Ta se zatím jeví jako nepravděpodobná.

|Štěpán Macháček, Helena Berková, Matěj Skalický |Zprávy ze světa

Chemické útoky v Damašku prověří inspektoři OSN. Západ je vůči vyšetřování skeptický

Inspektoři Organizace spojených národů dnes začnou vyšetřování chemického útoku na předměstích syrského Damašku. Včera se na tom dohodla syrská vláda s vysokou představitelkou OSN pro odzbrojení Angelinou Kaneovou. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun oznámil, že inspektoři budou na místě během několika hodin.