internetová bezpečnost

internetová bezpečnost v textech na iROZHLASU

|Martin Křížek, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Napadení českých webů už řeší NBÚ. Podle expertů jich bude přibývat

Sílícími internetovými útoky v Česku se bude zabývat i Národní bezpečnostní úřad (NBÚ). Žádá o spolupráci všechny, na jejichž weby se útočníci zaměřili. Informace úřad zanalyzuje a případně pomůže s řešením. Experti na kybernetickou bezpečnost přitom varují, že útoků bude přibývat a ne všechny firmy jsou na ně dobře připravené.

|Ivan Holas, Ivana Moravcová |Zprávy z domova

Podle výzkumu MU nejsou rizika internetu pro děti tak vysoká

Téměř denně se objevují v médiích informace o značné škodlivosti internetu a dalších nových médií na dospívající děti. Nejnovější výsledky vědců z brněnské Masarykovy univerzity ovšem ukazují, že nebezpečí závislosti sice existuje, ale jen pro relativně malý počet dětí. Univerzita na projektu pracovala v rámci rozsáhlého celoevropského výzkumu EU Kids Online. Výsledky ukazují, že je u nás na internetu závislé asi jedno dítě ze sta, riziko pak hrozí zhruba pěti procentům.

|Veronika Sedláčková, Eva Presová |Technologie

Požadavky na omezení pohybu po internetu zaznívají z mnoha zemí

O zachování svobody internetu a současném odrážení sílících útoků hackerů jednají v Londýně zástupci 60 zemí, odborníci i politici. A projevují se tu odlišné přístupy jednotlivých států. Zaznívají požadavky po ustavení pravidel omezujících pohyb po virtuální síti. Představitelé západních zemí pak upřednostňují spíše ochranu duševního vlastnictví.