„Musím ale rovnou zdůraznit, že vysoký výnos je vždy spojen s vysokým rizikem. Rodina si musí rozmyslet, jak moc si může dovolit riskovat,“ říká ekonom Pavel Peterka v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.
Černochová zopakovala, že v roce 2025 bude Česko vydávat dvě procenta HDP na obranu. Nákup pásových bojových vozidel pěchoty označila za prioritu, chce si do tří měsíců nechat zpracovat analýzu.
„Díky včasnému zásahu policie a spolupráci s Finančním analytickým úřadem se podařilo zajistit majetek v hodnotě téměř jedné miliardy korun,“ řekl Ibehej.
Třetí nejbohatší Čech do amerického prodejce obuvi investoval už v květnu. Kapitál Daniela Křetínského ve Foot Lockeru nyní činí kolem 400 milionů dolarů (přibližně 8,8 miliardy korun).
Majitel firmy dostal 15 let, jeho manželka 12,5 roku. Soudkyně o vině manželského páru rozhodla už v květnu - a pak pět měsíců před prázdnou soudní síní četla rozsudek o délce 9000 stran.
Čeští podnikatelé a menší firmy stále častěji využívají zvýhodněné evropské peníze. Kromě grantů čerpají ještě zvýhodněné dlouhodobé úvěry a záruky, které poskytuje Evropská investiční banka.
Britský premiér David Cameron přiznal, že měl podíl v investičním offshoreovém fondu svého zesnulého otce. Panamská společnost Blairmore Holdings se přitom podle kompromitujících materiálů vyhýbala placení daní ve Spojeném království. Premiér tvrdí, že z jeho strany bylo vše v pořádku.
Snaze Evropy o oživení ekonomiky by měl pomoci nový investiční fond. Na jeho vzniku se na summitu v Bruselu dohodli lídři zemí Evropské unie. O peníze, které by mohly jít třeba na stavbu silnic nebo do energetiky, se bude ucházet i Česká republika. Celkem návrh počítá s investicemi za více než 300 miliard eur (asi 8,7 bilionu korun). Konkrétní podobu návrhu chce Evropská komise představit v lednu.
Senát schválil zákonná opatření k balíku daňových změn a veřejným zakázkám. Investiční fondy budou dál platit pětiprocentní daň. Velká výběrová řízení budou obce muset vypsat až u zakázky nad šest milionů korun.
Senát zamítl sporné daňové osvobození dividend a zvýhodnění investičních fondů. Obojí bylo součástí daňových změn, které souvisejí s občanským zákoníkem. Sněmovna, která by o tomto vetu za jiných okolností rozhodovala, se ale rozpustila. Změny tedy spadnou takzvaně pod stůl.