Investovat do zlata, stříbra a dalších drahých kovů se nyní příliš nevyplácí, jejich cena letos klesla v průměru o jedenáct procent, píše deník E15. Více ve výběru z médií od Radiožurnálu.
Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,68 procenta a uzavřel na 35 061,55 bodu. Na rekord se dostal až v posledních minutách obchodování.
Česko boduje v kritériích „produktivita a motivace zaměstnanců“ a „kvalita a dostupnost lokálních dodavatelů“. Státní správa je z kvůli nedostatečné digitalizaci hodnocena nejhůře v historii průzkumu.
Policie navrhla obžalovat sedm českých zástupců společnosti Investment and Trading Capital. Jsou stíháni pro trestné činy podvodu a praní špinavých peněz, hrozí jim až desetileté vězení.
V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že ministerstvo dopravy vybralo firmu, která dostaví poslední úsek dálnice D4 a bude ho dalších 20 let spravovat. Chce za to 16,5 miliardy korun, píše Mf Dnes.
Automobilka podle komise nadhodnocováním údajů eliminovala rozdíly mezi skutečnými objemy prodeje a svými interními cíli a udržovala si na veřejnosti vedoucí pozici mezi výrobci luxusních vozů.
Investoři reagují na rostoucí cestovní ruch v Česku, píše regionální Deník. Podle Deníku N budou mít lékaři zvýšený přístup k lékovým záznamům. Více ve výběru z médií, který přichystal Radiožurnál.
Mark Zuckerberg je současně výkonným ředitelem obchodní společnosti (CEO) a prezidentem předsednictva Facebooku. Investoři však již po několikáté požadují jeho odstoupení z role prezidenta.
Dow Jonesův index ztratil 2,13 procenta na 25052,83 bodu. Za dva dny tak klesl o 5,3 procenta, což je největší ztráta od února. Širší index S&P 500 odepsal 2,06 procenta na 2728,37 bodu.
Česká investiční skupina Solek Group prodala v Chile projekty solárních elektráren s plánovaným instalovaným výkonem 118 megawattů kanadské společnosti CarbonFree.
Předsedové dvou ekologických spolků z Karvinska podle policie vydírali několik let podnikatele. Připojovali se do stavebních řízení a dělali účelové obstrukce. Za stažení námitek požadovali peníze.
O průmyslovou zónu v Ostrově na Karlovarsku nejevili donedávna investoři zájem. V posledních měsících se ale situace zásadně změnila. Většinu pozemků radnice zájemcům prodala a v průběhu letošního roku se má vzhled průmyslové zóny dramaticky změnit.
V posledních měsících se zvyšuje zájem investorů o Trutnov a okolí. To přináší také nová pracovní místa. Úřad práce jich teď eviduje na 1000 a vznikají další napříč obory.
Hornickou tradici už bude v Havířově připomínat jen jméno města. Nad nevytěženým uhlím v bývalém důlním areálu Dukla vyrostla průmyslová zóna. Zatím sice zeje prázdnotou, radnice ale věří, že do prázdnin podepíše smlouvu s prvními investory. Proměněný areál tak zatím zvědavě pozorují jen horničtí důchodci.
Investorům v loňském roce nejvíce peněz vydělaly americké akcie. Část z nich, zařazená do hlavních akciových indexů, zakončila rok růstem. Ne všechny investice se ale vyplatily. Byly společnosti, kterým se nedařilo, což se projevilo i na burze. Klesaly například ceny zlata. A výhled na letošní rok je zatím velmi nejistý.
Občanství za několik milionů rublů - tento návrh přinesla na ruskou vládu Federální migrační služba. Bohatí zahraniční investoři a podnikatelé by podle tohoto návrhu mohli daleko jednodušeji získat ruské doklady.
Chebská radnice chce rozšířit místní park pro nové investory. Na zakázku v hodnotě desítek milionů korun už vyhlásila veřejný tendr. Ve městě tak vzniká další půda pro vytváření pracovních míst.
V Brně postupně vzniknou stovky pracovních míst ve strojírenství. Provozovatel průmyslových zón CTP oznámil příchod nových investorů. Švýcarská společnost Michel zaměstná 250 lidí, nizozemská NTS-Group přijme 50 pracovníků.
Havířovská radnice láká investory do nové průmyslové zóny. I když mají být pozemky připraveny až v březnu, už teď proběhlo několik jednání s prvními zájemci. Za několik měsíců by tak v areálu bývalého dolu Dukla mohly vznikat nové výrobní haly. Šance to může být hlavně pro mnohé obyvatele, kteří nemají práci.
Zahraniční společnosti investovaly v Česku v prvním pololetí více peněz než loni. Celkový objem investic se přiblížil téměř k 20 miliardám korun. Doba velkých nákupů nebo rozšiřování výroben zahraničních podniků ale podle analytiků končí.
Včera se propadly ceny akcií na egyptské burze. Při prvním obchodováním od čtvrtečního dekretu začaly akcie prudce padat a provoz burzy musel být na třicet minut přerušen. Index EGX30 klesl o devět a půl procenta, a nebýt automatických přerušovacích mechanismů, mohl se propadnout ještě hlouběji.
Ministerstvo financí vyhlásilo detaily k podzimní emisi spořicích státních dluhopisů včetně přesných termínů. Lidé budou moci nakupovat od 5. do 30. listopadu, novinkou je prémiový dluhopis s tříletou splatností.
Levných nájemních bytů by mohlo být více. Státní fond rozvoje bydlení doufá, že toho dosáhne tím, že podporu pro investory rozšíří i na soukromý sektor. Od dnešního dne tedy přijímá žádosti o podporu nejen od obcí, jak tomu bylo dosud, ale také od privátních investorů.
Investoři a společnosti stahují své peníze z Číny. Obávají se zpomalujícího ekonomického růstu. Podle nových dat čínské centrální banky se mnoho zahraničních, ale i čínských podniků zbavuje juanů a nakupuje dolary.
Evropské akciové indexy jsou po včerejšku na čtyřměsíčním maximu. Pomohla jim příznivá ekonomická data ze Spojených států a fakt, že trhy zřejmě znovu uvěřily novým iniciativám na záchranu španělského a italského hospodářství. Odborníci však upozorňují na rychle rostoucí závislost evropských bank na Evropské centrální bance.
Ruská ekonomika roste. Potvrzují to čísla o ruském hrubém domácím produktu, který za první čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 4,9 procenta. HDP se přitom kolem pětiprocentního růstu pohybovalo i v posledních šesti měsících loňského roku.
Klíčové volby v Řecku se budou konat teprve za čtrnáct dní, investoři se už ale chystají na nejhorší scénář pro případ řeckého odchodu z eurozóny. Dotýká se to i střední a východní Evropy. Podle agentury Reuters odtud investoři přesouvají své peníze jinam, a měny středoevropských zemí tak pociťují prudké propady.
Italská vláda změnila svůj ekonomický plán. Vyrovnaný rozpočet tak nebude mít v roce 2013, jak původně plánovala, ale nejdříve v roce 2015. Vyplývá to z návrhu, který aktualizovala italská vláda. Ve schváleném materiálu mimo jiné připouští zhoršení odhadu vývoje domácí ekonomiky a to o 1,2 procenta.